---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel ENERGETIK
Zemplínska šírava
072 36 Kamenec
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Zemplínska Šírava
Hory: Vihorlatské vrchy
Lokalita: Dolný Zemplín

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 11.00 / lôžko 
Ceny v lete
1/1 izba = 20 € / osoba / noc
1/2 a 1/3 izba = 14 € / osoba / noc 
1/4 izba = 43 € / noc
1/3 apartmán = 50 € / noc 
1/4 apartmán = 60 € / noc
1/5 bungalov = 53 € / noc

- možnosť doobjednania stravy: 
R, PP, PLP
 
Ceny v zime
 
- ceny mimosezóny dohodou
 
Zľavy
- pri skupinách a deľoch do 6 rokov
 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť doobjednania stravy
 
Služby
bar bazén, kúpalisko informácie parkovisko pošta reštaurácia sprcha telefón turistická trasa televízor WC záhrada kongresové služby kuchynka
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 80 lôžok
Usporiadanie:
1/1 izby, 1/2 izby, 1/3 izby, 1/4 izby
1/3 a 1/4 apartmány, 1/5 bungalov
 
Vybavenie

UBYTOVANIE

Hotel ponúka ubytovanie v 2, 3 a 4 lôžkových izbách. Izby a priestory hotela sú po rekonštrukcii. Vybavenie izieb: sprcha, WC, balkón s výhľadom na Zemplínsku šíravu, farebný televízor, chladnička, rádio Hotel ponúka ubytovanie v 3 a 4 lôžkových apartmánoch. Vybavenie apartmánov: sprcha, WC, balkón s výhľadom na Zemplínsku šíravu, farebný televízor, chladnička, rádio, satelitný program. Hotel ponúka ubytovanie v 5 miestnych bungalovoch, ktoré sú po rekonštrukcii. Vybavenie bungalovov: samostatný vchod, kuchynka, sprcha, WC, balkón s výhľadom na Zemplínsku šíravu, farebný televízor, chladnička, rádio.

STRAVOVANIE

Stravovanie poskytujeme vo vlastnej reštaurácii. Môžete si vybrať z bohatej ponuky jedál, zmrzlinových a ovocných pohárov, alebo alkoholických a nealkoholických nápojov. Príjemné posedenie ponúkame v dennom bare, pri krbe, alebo na terase hotela. Bar je otvorený denne od 7.00 do 23.00 hod. Hotelová reštaurácia s kapacitou 90 miest je ideálna na organizovanie rôznych spoločenských podujatí, ako sú napr. svadobné hostiny, stúžkové slávnosti, rôzne recepcie či životné jubileá.
 
Popis okolia a zaujímavých miest

Zemplínska šírava,
jedna z 12 najväčších vodných plôch v Európe, rozprestierajúca sa v pohorí Slovenských Karpát. Je špecifická teplou južnou klímou a na úbočiach okolitých vrchov sa rozprestierajú teplomilné vinice. V okolí sú známe turistické zaujímavosti Morské oko, Vinianske jazero, zrúcaniny hradu Vinné a ďalšie zaujímavosti.

Morské Oko v chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty leží v nadmorskej výške 618 m a je štátnou pírodnou rezerváciou s chránenou faunou a flórou. Je to najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku s rozlohou 13 ha . Vzniklo zahradením doliny Okna mohutným zosuvom so šírkou 800 m a s dĺžkou 1 900 m. Jeho maximálna šírka je 312 m, dĺžka 775 m hĺbka 26 m. Nad jeho hladinou sa vypína jedna z dominánt vihorlatských vrchov - Sninský kameň, známy nádherným výhľadom na okolité vrchy a doliny. 

Vinianske jazero vzniklo vytvorením umelej hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka do sedla na úpätí vrchov Marečkovej (401m) a Šutovej (319m). Celková plocha jazera je 8 ha s priemernou hĺbkou 3m. Voda z horských potokov v lete láka na kúpanie a člnkovanie. Prírodná scenéria vytvára ideálne podmienky na pešiu turistiku v priebehu celého roka. Okolité lesy poskytujú možnosť zbierania húb. V letných mesiacoch sú tu vhodné podmienky na kúpanie a člnkovanie. V jeseni na rybolov, v zime na korčuľovanie, beh na lyžiach, turistiku a relaxačné pobyty.
 
 
Posledná aktualizácia dát: 09.08.2012