---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión TOFI
časť Zobor
949 01 Nitra
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Zobor
Hory: Tríbeč
Lokalita: Dolná Nitra

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 17.50 / lôžko 
Ceny v lete

1/1 izba = 29 € / noc
1/2 izba = 35 € / noc

+ možnosť dokúpenia raňajok (3,50 € / deň)

- v cene nie je započítaný poplatok mestu (0,50 € / os. / deň)

 
Zľavy
TERAZ UBYTOVANIE ZA AKCIOVÉ CENY !!!  
(viď cenník)

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť zabezpečenia raňajok v jedálni penziónu
 
Služby
informácie internet pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia sprcha taxi telefón turistická trasa televízor WC kongresové služby salónik
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 18 lôžok
Usporiadanie:
7x 1/1 izba
2x 1/2 izba
 
Vybavenie

Penzión "TOFI" sa nachádza v Nitre na Zobore. Je situovaný v prekrásnom prostredí zoborskej prírody, v tichej a príjemnej lokalite s výhľadom na mestskú časť Nitry i na samotný vrch Zobor. Nachádza sa naďaleko centra mesta (cca 2km) , teda aj neďaleko divadla Andreja Bagara a pešej zóny, reštaurácií a barov, či prekrásnych pamiatok mesta Nitry a v neposlednom rade výstaviska Agrokomplex.


UBYTOVANIE


Ponúkame Vám možnosť ubytovania pre 18 osôb v 9 komfortne zariadených, dostatočne priestranných izbách. Sedem jednoposteľových izieb je vybavených francúzskou posteľou a dve izby, taktiež dvojposteľové, majú postele oddelené. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom a WC, LCD TV, WIFI pripojením na internet, klimatizáciou, telefónom a minibarom. V štyroch izbách na poschodí Vám pobyt spríjemní aj posedenie na balkóne.

STRAVOVANIE

V penzióne sa nachádza raňajková miestnosť, kde sa podávajú raňajky zvyčajne vo forme švédskych stolov. Táto miestnosť je vybavená klimatizáciou, LCD TV, DVD a CD prehrávačom, teda je možné ju využiť aj na rôzne rodinné posedenia a oslavy, či prednášky a firemné stretnutia.

RELAX

Vo voľnom čase si naši hostia môžu posedieť v altánku, kde im posedenie, či už pri dobrej káve alebo vínku, spríjemní krásne a tiché prostredie s výhľadom na malé jazierko.


V priestoroch penziónu je zabezpečené parkovanie výhradne pre ubytovaných hostí, strážené kamerovým systémom. Celý objekt je uzatvorený, voľný prístup majú len ubytovaní, a tak vytvára pocit bezpečia, súkromia, pokoja a rodinnej atmosféry. Veríme, že penzión si získa náročných aj menej náročných hostí.


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

NITRA 

Najvýraznejšou a najcennejšou pamiatkou Nitry je hrad, vypínajúci sa na skalnom vápencovom vŕšku obtekanom riekou na úpätí bájneho Zobora. Hrad je pamätníkom mnohých stáročí, viažu sa k nemu významné historické, politické a spoločenské udalosti a ako jeden z mála slovenských hradov napriek častým pohromám si zachoval sídelný funkčný ráz až do našich čias a nezmenil ani svoj architektonický vzhľad získaný v 17. storočí. Hrad v dnešnej podobe je výsledkom staviteľskej a umeleckej činnosti niekoľkých storočí. Skladá sa zo štyroch samostatných častí odlišného charakteru, stmelených v nedeliteľný celok: katedrály, biskupského paláca, hospodárskych budov a dobre zachovaného vonkajšiehopevnenia s jedinou vstupnou bránou do vnútorných priestranstiev hradu. Podľa najnovších archeologických výskumov hradný kopec bol osídlený už v 9. storočí, avšak výstavba kamenného hradu spadá do obdobia zániku Veľkej Moravy.


Tipy na výlety

Kostolík v Drážovciach - pochádza zo začiatku 12. storočia a pôvodná je aj veža zakončená murovanou ihlanovou strechou. Patrí k fotograficky veľmi vďačným objektom. Tým, že je postavený na konci hrebeňa, ktorý sa ťahá od Zoboru, je možné ho fotiť zo všetkých strán, bez toho, že by v pozadí rušili akékoľvek objekty.

Žibrica (617 m) - výrazný pyramídový vrchol v juhozápadnej časti pohoria, na ňom rovnomenná prírodná rezervácia. Na vrchole sú zreteľné zvyšky valu hradiska.

Zobor - zo skalného vrchola je výhľad na Požitavie, Ponitrie a strednú časť pohoria Tríbeč. Z južného predvrcholu, zvaného Pyramída (553 m) je výborný rozhľad na Považský Inovec, Malé Karpaty, Pohronský Inovec, Štiavnické vrchy a Pilis v Maďarsku. V kopci je prírodná rezervácia Zoborská lesostep. 

Vodné kaskády Zúgov - prekrásna prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami sa nachádza na severo-východnom okraji mesta Nové Zámky. Patrí medzi chránené prírodné oblasti.

Topoľčiansky hrad

Pohorie Tribeč


NITRIANSKY EXPRES - turistický vláčik - okružná jazda trvá 50 minút, s 15 minútovou prestávkou na Hradnom námestí.

Kalvária
Kalvária je jedným z najkrajších výhľadových miest v Nitre. Z vrcholu vysokého iba 213 m n.m., je kruhový výhľad na dominanty mesta, Šibeničný vrch, celý hrebeň Zoborských vrchov od drážovského kostolíka cez Zobor až po Žibricu a ďalej Kolíňanský vrch.

Arborétum Mlyňany
"Zelená živá mapa sveta" - asi takto by sa dal charakterizovať prekrásny park rozprestierajúci sa v obci Vieska nad Žitavou. Nachádza sa tu vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta. Pestrofarebné skupiny rododendrónov a azaliek vytvárajú prekrásne prostredie pre oddych. 
Rozsahom svojej unikátnej zbierky cudzokrajných drevín patrí arborétum k najväčším v strednej Európe.

Kaštieľ Topoľčianky
Monumentálny renesančný objekt s klasicistickým priečelím, postavený v 15. stor. a r. 1662 prestavaný na renesančnú pevnosť. Letné sídlo Habsburgovcov, do r. 1950 letné sídlo prezidenta republiky. V časti kaštieľa je múzeum dobového nábytku. V rozsiahlom parku je poľovnícky kaštieľ z r. 1910. 
Kaštieľ v Topoľčiankach s rozsiahlym prírodno-krajinárskym parkom patrí medzi najkrajšie ukážky staviteľského umenia na našom území.

Hrad Gýmeš
Medzi Nitrou a Zlatými Moravcami leží obec Jelenec, kedysi nazývaná aj Gýmeš. Slovo gím vraj znamenalo jeleň, dnes je jeho maďarským ekvivalentom výraz szarvas. Zrúcaniny Gýmešského hradu, ležiace na strmom kremencovom kopci Dúň, sú výraznou dominantou širokého okolia.

Kaštieľ Mojmírovce


  
 
Posledná aktualizácia dát: 09.08.2012