---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión HUJER
Hviezdoslavova 15
972 01 Bojnice
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Kúpele Bojnice
Hory: Strážovské vrchy
Lokalita: Horná Nitra

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 14.50 / lôžko 
Ceny v lete

UBYTOVANIE na 1 noc:


1/1 izba s kuchynkou = 24 € / noc
1/2 izba s kuchynkou = 30 € / noc
apartmán pre 4 osoby s kuchynkou = 60 € / noc
- prístelka pre deti do 15 rokov = 7 € / noc
- prístelka pre osoby nad 15 rokov = 10 € / noc


UBYTOVANIE na 2 a viac nocí:


1/1 izba s kuchynkou = 20 € / noc
1/2 izba s kuchynkou = 28 € / noc
apartmán pre 4 osoby s kuchynkou = 58 € / noc
- prístelka pre deti do 15 rokov = 7 € / noc
- prístelka pre osoby nad 15 rokov = 10 € / noc


* v cenách nie je zahrnutá daň z ubytovania:
1 € / os. / deň (dosp. osoby)
0,50 € / deň (os. do 6 do 18 rokov)

 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- ubytovanie pre firmy od 7 €

- dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko ZDARMA

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia, resp. stravovanie sa v blízkych reštauráciach
 
Služby
informácie internet nákupné centrum pamätihodnosti parkovisko pošta satelit sprcha taxi turistická trasa televízor WC zákaz fajčiť kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 20 lôžok
Usporiadanie:
5x 1/2 izba s možnosťou prístelky
1x apartmán 2/2 s možnosťou 2 prísteliek
 
Vybavenie

Penzión HUJER poskytuje ubytovanie v historickom centre mesta, v blízkosti Bojnického zámku a Zoologickej záhrady Bojnice.


UBYTOVANIE

Poskytujeme ubytovanie  v 5 dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky a v apartmáne, ktorý sa skladá z 2 dvojposteľových izieb s možnosťou 2 prístelok, kuchyne a kúpeľne so sprchovým kútom a WC. Súčasťou každej izby je kuchynka s riadom, elektrická dvojplatnička, chladnička, varná kanvica, mikrovlnka, TV so satelitom, Wi-Fi internet a kúpeľňa so sprchovým kútom a WC.

Celková kapacita objektu je 20 osôb. Parkovanie pre hostí je priamo vo dvore. V celom objekte je okrem vyhradených priestorov zakázané fajčiť. Ubytovanie je poskytované bez stravy.


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

OKOLIE PENZIÓNU:
===============

Bojnický zámok

Najväčšou kultúrnou a hlavne historickou pamiatkou mesta Bojnice je Bojnický zámok. Táto majestátna stavba je dominantou mesta Bojnice a od Pensionu Hujer je vzdialený cca 100 m. Malá vzdialenosť umožňuje fantastický výhľad z izieb Pensionu na najnavštevovanejší zámok na Slovensku. Podstatnú mieru zásluh na vysokej návštevnosti má aj samotné múzeum Bojnice, ktoré na Bojnickom zámku organizuje pravidelne kultúrne a spoločenské podujatia ako napr. Medzinárodný festival duchov a strašidiel, Rozprávkový zámok, Rytierske dni, Valentínsky víkend na Bojnickom zámku, Šľachtické Vianoce a Traja králi na zámku.

Lipa kráľa Mateja

Súčasťou Bojnického zámku a okolia je Lipa kráľa Mateja. Je to najstaršia lipa na Slovensku, jej vek odhadujú na viac ako 600 rokov. V jej blízkosti sa nachádza prezidentská lipa, ktorú zasadil prezident Ivan Gašparovič.

ZOO Bojnice

50 m za Bojnickým zámkom je vstup do ZOO Bojnice, ktorá je otvorená počas celého roka. Zaujímavosťou je pavilón slonov a novovybudovaný pavilón opíc a šeliem. ZOO je ideálnym miestom na strávenie krásneho dňa pre rodiny s deťmi.

Sokoliari Aquila Bojnice

Originálnym kultúrnym spestrením pre návštevníkov Bojnického zámku a ZOO je vystúpenie sokoliarov. V prírodnom amfiteátri za štýlovou Zámockou reštauráciou predvádzajú svoje umenie členovia klubu sokoliari Aquila. V zaujímavom vystúpení Vás zaujmú predstavenia šermiarov z obdobia baroka a stredoveku v originálnych dobových krojoch, brušné tanečnice, večerná ohňová šou a ukážka fakírskeho umenia. Počas celého dňa Vám umožnia odfotografovať sa s dravcom na ruke.

Múzeum praveku Bojnice

V historickom centre Bojníc sa nachádza Múzeum praveku, ktoré sídli v areáli Prepoštskej jaskyne. Za symbolické vstupné si tu môžete pozrieť časť vzácnej histórie pravekých Bojníc i Slovenska a vrátiť sa tak do doby neandertálcov, ktorí žili na území mesta pred dávnymi 60 000 až 120 000 rokmi.

Kúpalisko Čajka Bojnice

Počas letnej turistickej sezóny môžete navštíviť kúpalisko Čajka Bojnice s termálnou vodou, novými bazénmi a tobogánmi alebo plážové kúpalisko medzi Prievidzou a Bojnicami nachádzajúce sa cca 1 km od Pensionu Hujer.

Kúpele Bojnice

Milovníkom termálnych prameňov odporúčame navštíviť Kúpele Bojnice, ktorých súčasťou je saunový svet, welness, fitness centrum. Kúpele Bojnice ponúkajú svojím návštevníkom aj kozmetické služby, pedikúru, kaderníctvo ...

Športcentrum Bojnice

Pre aktívnych športovcov je nad kúpeľmi Bojnice postavené Športcentrum Bojnice, kde sa nachádza tenisová hala, tenisové kurty, bežecká dráha, profesionálne fitness centrum so saunou a masážami.

Jazdecký klub Mitani

V okolí mesta Bojnice je množstvo športových atrakcií, ako napríklad Jazdecký klub Mitani v obci Kocúrany, vzdialenej cca 8 km od Bojníc. Pre rodiny s deťmi ideálne miesto na prežitie pekného popoludnia v čarokrásnej prírode s možnosťou povoziť sa na jazdeckých koňoch.

Rybolov v okolí

Záujemci o rybolov majú v okolí Pensionu Hujer v Bojniciach niekoľko možností ako prežiť pekné popoludnie. Jednou z nich je Kanianská priehrada vzdialená od Bojníc cca 3 km alebo priehrada Nitrianske Rudno (vzdialená približne 10 km), kde sa počas letnej sezóny dá prenajať windsurfing, vodný bicykel alebo čln. Tým, ktorý nevlastnia rybársky preukaz a chceli by si zachytať ryby, môžeme odporučiť návštevu rybníkov na Remate (cca 8 km od Bojníc), alebo vodný svet v Sebedraží (cca 3 km), kde je možnosť chytať pstruhy, ktoré Vám na požiadanie pripravia na drevenom uhlí na grile.

Športoviská v okolí Bojníc

Pre vyznávačov športu sa v mesta Prievidza vzdialenom cca 1 km nachádza športová hala a zimný štadion, ktoré sú v prevádzke počas celého roka mimo letnej výluky.

Kúpele Chalmová

16 km od mesta Bojnice sa nachádzajú kúpele Chalmová s termálnou vodou, vírivou vaňou, saunou a masážami. Súčasťou areálu je plavecký a detský bazén.

Minigolf Prievidza

Ďalšou zábavkou, ktorá môže spríjemniť pobyt v Pensione Hujer, je minigolf vzdialený cca 20 min. cesty peši, alebo ak ste náročnejší v tomto športe, tak po 5 km cesty do Koša Vás iste uspokojí golfový klub.

Vyhliadkové lety, zoskoky padákom - letisko Prievidza

Zaujímavou atrakciou je letisko v Prievidzi, ktoré ponúka návštevníkom vyhliadkové lety. Za pekného počasia môžete vidieť z výšky celú panorámu Bojníc a celú Hornú Nitru. Pekným darčekom a prekvapením pre partnera môže byť zakúpenie poukazu na tandemový, prípadne sólo zoskok padákom, ktorý zabezpečuje aeroclub Prievidza. (Viac na www.zoskok.sk)

Hornonitriansky banský skanzen

Horná Nitra je preslávená baníctvom. Doporučujeme prehliadku Hornonitrianského banského skanzenu v Cígli, ktorý leží cca 6 km od Bojníc. Dozviete sa veľa zaujímavostí o histórii baníctva.

Lyžovanie v okolí

Vďaka svojej polohe môže mesto Bojnice a okolie svojim návštevníkom ponúknuť relax a oddych aj v zimných mesiacoch. Pred večernou saunou alebo kúpaním sa vo vnútorných bazénoch v kúpeľoch Bojnice môžete voľné chvíle stráviť lyžovaním na okolitých vlekoch Ski Remata (vzdialenosť 8 km), Fačkovské sedlo (14 km) alebo lyžiarske stredisko Poruba (5 km).


 
 
Posledná aktualizácia dát: 17.10.2012