---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Rekreačné ubytovanie DESINA
Hornoulická 10
972 01 Bojnice
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Kúpele Bojnice
Hory: Strážovské vrchy
Lokalita: Horná Nitra

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 8.00 / lôžko 
Ceny v lete
- od 8 € / osoba / noc
(v závislosti od počtu osôb a dĺžky pobytu)
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- pri skupine nad 6 osôb
a dĺžke pobytu na viac ako 7 nocí poskytujeme zľavy

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia
 
Služby
informácie kryté parkovisko nákupné centrum otvorené ohnisko pamätihodnosti parkovisko pošta sprcha televízor WC záhrada kuchynka
Hovoríme:
anglicky, poľsky, rusky
Kapacita vrátane prístelkov: 16 lôžok
Usporiadanie:
1/2, 1/3, 1/4-lôžkové izby
 
Vybavenie

Rekreačné ubytovanie DESINA
Ste z rôznych kútov Slovenska (prípadne sveta) a chceli by ste sa stretnúť niekde "na pol ceste" s Vašimi blízkymi, priateľmi alebo rodinou, stráviť s nimi pár nezabudnuteľných dní (alebo týždeň či dva) v meste, v ktorom je stále čo obdivovať, v ktorom sa na dovolenke nenudíte, či je pekné alebo škaredé počasie?

Ponúkame Vám ubytovanie v samostatnom rodinnom dome pre 4 - 16 ľudí. Izby sú 2-,3-,4- posteľové.
Vieme sa dohodnúť, že okrem Vás už v objekte nikto iný nebude. Ubytovanie poskytuje kľud, maximálne súkromie a možnosti relaxácie, športu a oddychu.

Dvor je uzamykateľný s možnosťou parkovania motorových vozidiel (6 áut), prípadne motoriek v garáži.
Gril, ohnisko, ovocie zo záhrady (maliny, čerešne, černice, jablká, slivky, hrozno...) zdarma.

Je tiež možná rezervácia objektu na sviatky, predĺžené víkendy ... Pre našich hostí máme pripravené veľké množstvo tipov na využitie voľného času. Cenovú ponuku a bližšie informácie zašleme obratom na dopyt.


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

TURISTICKÉ TRASY hornej Nitry:

Prievidza - Kanianka - Boškovie laz - Nitr. Rudno (TRASA DĺŽKA: Prievidza - Kanianka 7 km)
Prievidza - Nitrianske Pravno - Kľak (TRASA DĹŽKA: Prievidza - Nitrianske Pravno 13 km)
Bojnice - Nitrianske Rudno - Temeš - Magura (TRASA DĹŽKA: Bojnice - Nitrianske Rudno 15 km)
Zaujímavosti Bojníc a okolia:ZOO BOJNICE

Najvýznamnejšie chované druhy zvierat v súčasnosti:
veľhad kubánsky (Epicrates angulifer), veľhad psohlavý (Sanzinia madagascariensis), zobákorožec Blythov (Aceros plicatus), zobákorožec čiernobiely (Byccanistes subcylindricus), žeriav bielokrký (Grus vipio), vaza veľký (Coracopsis vaza), amazoňan golierikatý (Deroptyus accipitrinus), bažant Edwardsov (Lophura edwardsii), bažant siamsky (Lophura diardi), ibis červený (Eudocimus ruber), amazoňanka bielozrkadlová (Amazonetta brasiliensis), orliak bielokrídly (Haliaetus pelagicus), orliak morský (Haliaetus albicilla), kondor veľký (Vultur gryphus), 3 druhy holubov korunáčov (Goura sp.), leopard perzský (Panthera pardus saxicolor), zebra Hartmannovej (Equus zebra hartmannae), kiang (Equus kiang), antilopa bongo (Boocercus euryceros), kudu veľký (Tragelaphus strepsiceros), orangutan bornejský (Pongo pygmaeus), lemur vari červený (Varecia variegata rubra), gibon čierny (Hylobates concolor), gueréza pláštiková kilimandžárska (Colobus guereza caudatus), mačiak Rolowayov (Cercopithecus diana roloway), slon africký (Loxodonta africana), jeleň sika Dybowského (Cervus nippon dybowskii)


BOJNICKÝ ZÁMOK

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského opátstva.
- Atraktívne prostredie Bojnického zámku so svojimi honosnými sálami priťahuje významné firmy, úspešných podnikateľov a ľudí s vycibreným vkusom a romantickým cítením, aby v historických priestoroch prežili príjemné chvíle v družnom rozhovore pri uzatváraní dôležitých obchodov.
- Svadba na bojnickom zámku – Svadba ako z rozprávky, ktorú možno prežiť len u nás.
Trblietavá nádhera Zlatej sály predurčuje tento najreprezentatívnejší priestor na umocnenie najvýznamnejšieho okamihu v živote ľudí, zväzku manželského. Pod zlatým anjelským stropom povedia svoje „ÁNO” snúbenci z krajín celého sveta. Vymenia si snubné prstienky a bozkom spečatia svoju lásku, ktorá ich bude sprevádzať po celý život.
- Pre záujemcov ponúkame špeciálnu prehliadku spojenú s fotografovaním počas prehliadkovej trasy.
- Park okolo Bojnického zámku je sadený ako prírodno-krajinársky park. Pôvodne malo ísť o romantický park z rôznymi atrakciami, kvázi zrúcaninami a pod. Ako každý takýto park nekončil múrom, ale sa voľne „rozplýval“ formou alejí do priľahlej krajiny a medzi priľahlé domy.
- Priamo v areáli zámku môžete navštíviť predajňu suvenírov, v ktorej nájdete upomienkové predmety, tlačoviny o zámku, pohľadnice či výrobky ľudových remeselníkov.


KÚPELE BOJNICE

Kúpele Bojnice v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí. Ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 metrov nad morom. Z troch strán sú chránené pohoriami s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi, preto majú priaznivé klimatické podmienky s priemernou dennou teplotou vzduchu 9 ºC a 2000 slnečných hodín v roku. Kto je unavený dennou hektikou žitia a hľadá odpočinok pre telo a dušu, nájde tu to pravé. Termálne pramene a pôvabná príroda tu tvoria už po stáročia harmóniu.

Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.


VODNÝ SVET SEBEDRAŽIE PRI PRIEVIDZI

Vyrástol v priebehu šiestich rokov medzi obcami Sebedražie a Cigeľ. Je určený pre rodiny s deťmi, rybárov i nerybárov, milovníkov príjemného prostredia, prírody, grilovaných pstruhov a umenia. Prostredie, ktoré nie je možné nájsť v žiadnom kúte Slovenska. Ponúkne vám a vašim deťom niečo iné, než hypermarkety, preto si nenechajte ujsť návštevu tejto jedinečnej atrakcie. Svoj výlet môžete spojiť nielen s pobytom u nás, ale aj s prehliadkou neďalekého Bojnického zámku, zoologickej záhrady, či bojnických kúpeľov. Ak sa chystáte navštíviť región hornej Nitry, určite nevynechajte návštevu nášho areálu Vodný svet.

* PIRÁTSKA LOĎ S LOKÁLOM U JACKA SPARROWA
30 m dlhý vrak lode - ako útočisko pre unavených i dobrodruhov
* LOV RÝB - pre všetky vekové kategórie
V areáli sa nachádza 9 vodných plôch - z toho 3 lovné rybníky s rôznym režimom lovu.
* MINIATURGOLF – začiatočníci i pokročilí
* MEGALITICKÉ OHNISKO
- v areáli je k dispozícii viacero samostatných sedení pre menšie, i väčšie skupiny návštevníkov. Ak máte záujem, radi vám poskytneme potrebné informácie.
* UMENIE - ATRAKCIE - PODUJATIA
- vo Vodnom svete nájdete umelecké diela – originály sôch, netradičné detské ihrisko, architektúru a maľby od popredných slovenských a českých profesionálnych výtvarníkov.MÚZEUM PRAVEKU - PREPOŠTSKÁ JASKYŇA

Bojnice sa radia medzi najstaršie a najvýznamnejšie lokality s paleolitickým osídlením na Slovensku. Mimoriadny význam Bojníc spočíva v tom, že sa tu našlo až 11 vrstiev pravekého osídlenia a jedny z najbohatších nálezov neandertálskeho pračloveka moustierskeho typu (názov odvodený z náleziska Le Moustier vo Francúzsku).

Vzácnu Prepoštskú jaskyňu objavil r. 1926 správca bojnickej fary prepošt K. A. Medvecký. Jaskyňa má dĺžku 11 metrov, bola vytvorená prameňom, vytekajúcim prasklinami z útrob zeme na povrch. Vyvierajúca teplá minerálna voda vytvárala vhodné podmienky pre život praľudí. Voda bola zároveň dôležitým lákadlom pre zver. Tú pračlovek lovil k svojej obžive, kládol tu oheň, vytváral si primitívne ochranné prístrešia za využitia prírodných jaskynných útvarov, ako aj prútia a koží z ulovených zvierat. Do života pravekého človeka - lovca mamutov môžete nahliadnuť práve v Prepoštskej jaskyni, ktorá ukrýva nejedno tajomstvo.


ĎALŠIE ATRAKTIVITY REGIÓNU HORNÁ NITRA:

 
 
Posledná aktualizácia dát: 17.10.2012