---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel TRI STUDNIČKY
Demänovská Dolina 5
031 01 Liptovský Mikuláš
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Demänovská dolina
Hory: Nízke Tatry
Lokalita: Liptov

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 45.00 / lôžko 
Ceny v lete
1/1 izba = 75 € / noc
1/2 izba STANDARD = 90 € / noc
1/2 izba COMFORT = 110 € / noc
apartmán (1 spálňa) = 125 € / noc
apartmán (2 spálne) = 199 € / noc
apartmán (3 spálne) = 279 € / noc
apartmán (4 spálne) = 359 € / noc
apartmán VIP "Tri Studničky" = 189 € / noc
+  prístelka = 22 € / noc

 
Ceny v zime
 
1/1 izba = 89 € / noc
1/2 izba STANDARD = 119 € / noc
1/2 izba COMFORT = 139 € / noc
apartmán (1 spálňa) = 149 € / noc
apartmán (2 spálne) = 244 € / noc
apartmán (3 spálne) = 360 € / noc
apartmán (4 spálne) = 480 € / noc
apartmán VIP "Tri Studničky" = 219 € / noc
+  prístelka = 20 € / noc


- v cene je zahrnuté ubytovanie s raňajkami
+ sauna, fitness, parkovanie, požičanie spoločenských hier, požičanie športových potrieb - grátis

- príplatok za psa (14 €)

 
Zľavy
- deti do 6 rokov bez nároku na lôžko a služby ZDARMA
- deti 6-12 rokov 40% zľava z ubytovania a stravy (pri ubytovaní na pevnom lôžku)

- skupinové zľavy dohodou


LAST MINUTE
Zľava 30% z cien ubytovania!!!

 
 
Stravovanie
- raňajky (+ možnosť doobjednania širšieho rozsahu stravovania)
- stravovanie v hotelovej reštaurácii
 
Platobné karty
Visa Visa Electron EC Mastercard Cirrus Maestro 
Služby
bar informácie internet lyžiarska lanovka parkovisko požičovňa bicyklov reštaurácia satelit sprcha telefón turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zvieratá fitness kongresové služby salónik wellness sauna
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 110 lôžok
Usporiadanie:
izby - 1/2 typ STANDARD, COMFORT
10x apartmán (vrátane VIP) - typy apartmánov = APP 1/2+1 prístelka, APP 2/2, APP 3/2, APP 4/2
 
Vybavenie

Hotel TRI STUDNIČKY****
sa nachádza v Demänovskej doline. Svojím architektonickým a dispozičným riešením exteriérov a interiérov tvorí súlad s okolitým horským prostredím a panorámou tunajších hôr. Zaujímavým spojením troch prírodných materiálov, dreva, medi a kameňa, je vytvorený harmonický celok vytvárajúci atmosféru návratu k prírode. Je lokalizovaný v nádhernom lesnom prostredí v blízkosti horského potoka.

Hotel je orientovaný predovšetkým na business klientelu, obchodných cestujúcich, manažérov firiem, firemné akcie ap, ale počas zimnej turistickej sezóny aj na milovníkov zimných športov a počas jari, leta a jesene aj na priaznivcov turistiky a letných aktivít.


UBYTOVANIE

Hotel ponúka ubytovanie v 37 izbách s celkovou ubytovacou kapacitou 100 lôžok a 10 prísteliek.
Okrem dvojposteľových izieb STANDARD alebo COMFORT ponúka ubytovanie pre skupiny v niekoľkospálňových apartmánoch. K dispozícii je 1x jednospálňový apartmán s 2 lôžkami, 4x dvojspálňové apartmány so 4 lôžkami, 3x trojspálňové apartmány so 6 lôžkami, 1x štvorspálňový apartmán s 8 lôžkami a taktiež luxusný VIP apartmán „Tri Studničky“. Apartmány majú veľkú obývaciu miestnosť s TV a niektoré sú vybavené krbom.

Izby sú komfortne zariadené v rustikálnom štýle, sú vybavené farebným TV so satelitným príjmom a rádiom, telefónom s priamou voľbou, zabudovaným fénom, minibarom a trezorom na úschovu cenných predmetov.


STRAVOVANIE

Reštaurácia
Tradičná kvalita hotelovej reštaurácie pod taktovkou nového šéfkuchára Romana Kováča uspokojí aj najnáročnejších gurmánov. Návšteva reštaurácie hotela s lahodnými špecialitami kuchyne patrí k skutočným pôžitkom. Gril na drevené uhlie a originálna pec na pizzu dopĺňajú široký výber jedál domácej a svetovej kuchyne.
Raňajky sú podávané formou buffé, obedy a večere a la carte.

Lobby bar
Jedinečné pocity z prostredia hotela určite umocnia chvíle strávené v lobby bare s krbom a domácim kinom. Počas letnej sezóny ponúkame príjemné posedenie  na terase pri potoku s grilovanými špecialitami.


SLUŽBY

Vo voľnom čase odporúčame návštevu fitnes kútika a sauny. K dispozícii je hotelovým hosťom aj internetový a detský kútik, požičovňa spoločenských hier. Počas letnej sezóny je súčasťou hotela požičovňa horských bicyklov, športových potrieb a pri hoteli detské ihrisko. Seminárna miestnosť s kapacitou 30 miest poskytuje priestor na organizovanie akcii seminárneho charakteru a parkovisko s dostatočnou kapacitou zadarmo pred hotelom.

V lete môžu hostia vyskúšať všetky aktivity OUTDOOROVÉHO CENTRA JASNÁ, mnohé s výraznými zľavami, prípadne v cene ubytovania.
Ponúkame Vám aj služby strediskovej lyžiarskej a snowboardovej požičovne, školy, škôlky a skipassy s výraznými zľavami.

* HOTSPOT pripojenie k Internetu ZADARMO pre hotelových hostí.KONGRESOVÉ SLUŽBY

Hotel disponuje vybavením k organizovaniu akcií seminárneho charakteru - obchodné stretnutia, školenia, firemné prezentácie, semináre.

Technické vybavenie: flipchar,  meotar, dataprojektor ASK (videobeamer), pripojenie Wi-Fi, spätný projektor, ozvučenie, diaprojektor, DVD/CD prehráva,  videorekordér, fax, telefón, videokamera, kopírovanie, TV prijímač, internetový kútik, premietacie plátno, ostatné podľa požiadaviek.

Kapacita miestností:
konferenčný salónik - max. 30 osôb
hotelová hala - max. 50 osôb
hotelová reštaurácia - max. 100 osôb
lobby bar - max. 70 osôb
letná terasa - max. 40 osôb

=

Celý program Vám naplánuje - "ušije na mieru" a zorganizuje náš skúsený outdoorový tím. Stačí si len vybrať z našej ponuky:

EVENT & TEAMBUILDING CENTRUM

PONUKA ZIMNÝCH AKTIVÍT

* Jazda na snežnom skútri
Môžete si zajazdiť na jednoduchom okruhu, alebo sa previesť s našim inštruktorom po blízkom okolí. Skúste si jazdu plnú dynamiky a výkonu. Jeden skúter je určený pre dve osoby

* Zimný „snow rafting"
Skupinka piatich ľudí sa posadí do raftového člnu, v ktorom ich vytiahneme na miesto štartu. Čln je upevnený na pružných lanách. Po odistení ťažného lana sa čln začne „rútiť" dolu svahom.

* Jazda so psím záprahom
Skúste silu psieho záprahu. Trať prispôsobíme vašim schopnostiam a klimatickým podmienkam. Podľa podmienok Vás dovezieme priamo k miestu realizácie.

* Lyžiarske kurzy pre firmy
Využite možnosť zvýhodnených cien skupinových lekcii v našej lyžiarskej škole. Zariadime Vám inštruktora ako aj kompletnú lyžiarsku výstroj

* Lyžiarske preteky
Presuňte sa dušou aj telom do atmosféry lyžiarskych pretekov. Postavíme Vám trať a uzavrieme zjazdovku len pre Vás. Kto z Vás bude najlepší, určí digitálna časomiera.

* Pretek na snežniciach
Ak nechcete chodiť ďaleko od hotela pripravíme Vám pretek na snežniciach. Postavíme dráhu, vysvetlíme pravidlá a môžeme začať

* Pochod na snežniciach
Požičiame Vám snežnice a zabezpečíme sprievodcu ktorý Vás zoberie na zimnú prechádzku na čarovné miesta severných stráni Nízkych Tatier.

* Maxi lyže - súťaž v chôdzi
Lyže sú určené pre skupinu osôb. Je dôležité, aby sa jednotlivci medzi sebou zosúladili a vytvorili jeden spolupracujúci organizmus. Šikovnosť tímu sa prejaví na prejdenej vzdialenosti.

* Bungee running
Vyhráva ten, kto sa priviazaný na gumovom lane dostane najďalej. Vytvoríme súťaž tímov, prípadne jednotlivcov. Či máte záujem o synchro pretek alebo pretek jednotlivcov, je na Vás.

* Bludisko
Vytvoríme pre Vás areál rozmerov 10 x 10 m priamo pri hoteli. Úlohou zúčastnených je prejsť bludisko v čo najkratšom čase. Vynikajúca súťaž na preskúšanie koncentrácie, rozvahy a trpezlivosti.

* Guľa v guli
Vôjdite do dvojvrstvovej gule s priemerom 3,5m. Inštruktor Vás bezpečne pripúta. Podľa možnosti a tvaru reliéfu Vám pripravíme dráhu. V guli sa budete kotúľať niekoľko desiatok metrov. Zažili ste niekedy takýto pocit?
Druhou alternatívou je teamová súťaž v kotúlaní kolegu v guli s priemerom 3,5 m

* Tandemový let - paragliding
Vyskúšajte pocit letu! Prekonáte svoj strach a odmenou Vám bude pohľad na krajinu z vtáčej perspektívy. O bezpečný let sa stará inštruktor

* Kurz paraglidingu
Všetkých členov skupiny dopravíme na tréningové miesto. Tu Vám inštruktor vysvetlí všetko potrebné. Po jednodňovom kurze budete schopný sami ovládať krídlo a letieť v základných klimatických podmienkach

* Večerná sánkovačka vo Vysokých Tatrách
Zavolajte nám, nahláste počet osôb. Zabezpečíme Vám dopravu k atrakcii. Welcome drink a sprievodcu. Vyzdvihneme Vás priamo pri hoteli.

* Nočný fakľový pochod
Poďte sa s nami prejsť nočnou krajinou. Pred hotelom si zapálime fakle a vydáme sa na nočný pochod.

* Paintball
Ihrisko Vám postavíme v blízkosti Vášho ubytovania. V prípade vhodných podmienok môžeme hru situovať do blízkeho lesa ale aj do interieru hotela Grand. Vytvorte si vlastné tímy a zastrieľajte si! Pripravte sa na fyzickú ako aj psychickú náročnosť boja. Vhodná hra na otuženie kolektívu.


Príďte si oddýchnuť do krásneho prostredia Demänovskej doliny - tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest


Stredisko JASNÁ - CHOPOK SEVER leží na území regiónu LIPTOV, v Demänovskej Doline, južne od Liptovského Mikuláša, na severných svahoch Nízkych Tatier, ktorých hlavný hrebeň sa tiahne 82 km smerom východ-západ. Najvyššie končiare presahujú nadmorskú výšku 2000 m.
Najkrajšia dolina Nízkych Tatier - Demänovská Dolina -  meria 16 km. Tiahne sa od hlavného hrebeňa medzi vrchmi Ďumbier 2043 m, vrcholmi Krúpova hoľa 1927 m, Chopok 2024 m, Dereše 2003 m, Poľana 1889 m na sever od Liptovskej kotliny. Popri pozoruhodných scenerických, krajinárskych a estetických hodnotách je najcennejší Demänovský kras a Vrbické pleso.

Demänovská dolina leží vo vlastnom chránenom území NAPANT-u a sú tu vybudované rozsiahle ubytovacie a stravovacie kapacity, lanovky, lyžiarske vleky a zjazdovky. Vleky a lanovky stúpajú z Lúčok z nadmorskej výšky 900 m n.m. až na Chopok do výšky 2004 m n.m..

=

Stredisko JASNÁ  - CHOPOK  JUH je veľmi známe a obľúbené stredisku najmä medzi nadšencami voľných terénov a freeridu vďaka širokým a zväčša a bezpečným pláňam v 2 freeridových zónach mimo 10 km vyznačených a upravených zjazdoviek.
Je protipólom strediska Jasná - Chopok sever. Nachádza sa v Nízkych Tatrách na južných svahoch Chopka, v regióne HOREHRONIE, v závere Bystrej doliny, vo vzdialenosti len 9 km od obce Bystrá a 22 km od mesta Brezno.

Bystrá dolina  leží v chránenom území NAPANT-u a lemujú ju vrchy Baba 1617 m, Pálenica 1653 m, Dereše 2003 m, Chopok 2024 m, Ďumbier 2043 m a Veľký Gápeľ 1776 m.ZIMNÁ SEZÓNA

Zažite tú najlepšiu zimu na severných a južných svahoch Chopka na viac ako 35 km dokonale upravených zjazdovkách. Prepravná kapacita viac ako 22 000 osôb za hodinu, garancia snehu 5 mesiacov, detský park MAXiland, lyžiarske požičovne a škola, široká ponuka gastro zariadení na svahoch, výhľady na unikátnu prírodu, to všetko vám zaručí nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Nízkych Tatrách...

Dve strediská Chopok sever a Chopok juh sú od roku 2007 opäť prepojené vlekmi. V súčasnoti hovoríme o jednom stredisku JASNÁ NÍZKE TATRY.

JASNÁ NÍZKE TATRY je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle. V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke. Profesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snowboardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca aprila. Kvalitný zasnežovací systém garantuje sneh az 5 mesiacov v roku.


LETNÁ SEZÓNA

V lete je v stredisku najväčším lákadlom nádherná príroda Nízkych Tatier. 
V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli  turistike a lanovkám ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému, BikeParku.  Aj v lete je v prevádzke množstvo aktivít - trampolíny, lukostreľba, paintball, paragliding, lanový park ... a služby - požičovne bicyklov, kolobežiek, športové obchody,  sprievodcovia a inštruktori  k turistike,  nordic walkingu, skalolezeniu...
OKOLIE

Kúpanie:

THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ - celoročný vodný areál vzdialený od strediska 28 km; 8 vonkajších bazénov - 2 plavecké, 5 oddychových, 1 toboganový (7 celoročných) a  3 kryté bazény s termálnou vodou 24 - 39°C

AQUAPARK TATRALANDIA
Najväčší celoročný vodný areál na Slovensku, v Čechách a Poľsku, vzdialený 18 km od strediska; 28 toboganov a šmýkačiek (9 celoročných), 11 bazénov (8 celoročných a 3 kryté) s termálnou vodou 27-38°C; vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodné hojdačky, vodný volejbal a basketbal, aquaerobik či aquadance, saunový svet Tatra-Therm-Vital, Wellness Paradise + OSTROV PIRÁTOV Z KARIBIKU

TERMÁLNE KÚPALISKO / PLAVÁREŇ LIPTOVSKÝ JÁN
KÚPALISKO - plavecký bazén (50 m x 18 m , hĺbka  80 -180 cm, teplota 26-28°C), detský bazén, relaxačný – kľudový bazén a bazén s fontánkou. Tenisový kurt, plážový volejbal, minigolf, detské ihrisko.
PLAVÁREŇ - plavecký bazén (25 m x 12 m, hĺbka 150 m - 180 cm), detský bazén (10 m x 12 m, hĺbka 70 cm), teplota 27-28°C.

LIPTOVSKÁ MARA
- vodná priehrada s 3 rekreačnými strediskami na  severnom brehu: Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník.
V LETE kúpanie, surfovanie, jachting, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicykle, minigolf, rybárčenie, plavba výhliadkovou loďou, východisko turistických trás do Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier.
V ZIME pri vhodných klimatických podmienkach možné korčuľovanie
+ možná plavba výhliadkovou loďou

KRYTÁ PLAVÁREŇ Liptovský Mikuláš
PRÍRODNÉ KÚPALISKO TÁLE

KÚPELE BRUSNO
- wellness, spa


Kultúra a pamiatky:

SLOVENSKÉ MÚZEUM OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA - zbierky chránených rastlín, minerálov, história a objavovanie jaskýň, chránená fauna i ohrozené druhy živočíchov

MÚZEUM JANKA KRÁĽA - literárno-historické múzeum tradícií Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš

VLKOLÍNEC
- dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

MÚZEUM LIPTOVSKEJ DEDINY PRIBYLINA
- pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu, Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia...

DREVENÝ ARTIKULÁRNY KOSTOL SVÄTÝ KRÍŽ patrí k najväčším cirkevným celodreveným stavbám v strednej Európe. Európska rarita - stavba bez jediného kusa kameňa či železa pojme až 6000 návštevníkov.

HAVRÁNOK
- archeologická lokalita - sídlisko z mladšej doby železnej, časť keltskej osady s obetišťom, studne s kosťami siedmich ľudí - obetí rituálov, pozostatky slovanského opevneného hradiska z 11.storočia, stredovekej obrannej priekopy, hradieb a kostola.


Jaskyne:

Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 25 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne.

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Jaskyňa bola objavená v roku 1921. Dosahuje dĺžku 8126 m. Návštevníkov upútajú mohutné sintrové vodopády, stalagnáty, priezračné jazierka a očarujúca hra farieb. Jaskyňou preteká podzemný tok riečky Demänovky, ktorá pramení pod hlavným chrbtom Nízkych Tatier. Vchod do jaskyne sa nachádza v nadmorskej výške 870 m.

DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA je známa oddávna. Jaskyňu prvýkrát sprístupnili v rokoch 1880 - 1885. Dosahuje dĺžku 1750 m. Bohatá ľadová výplň sa nachádza v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity a stalagmity. Boli tu nájdené kosti jaskynného medveďa, ktoré v prvej polovici 18. storočia považovali za dračie, preto sa táto jaskyňa nazývala aj Dračou jaskyňou. Vchod do jaskyne sa nachádza vo výške 840 m a vedie k nemu náučný turistický chodník.

Na južnej strane Nízkych Tatier, v Ďumbierskom krase ako súčasť krasového masívu Kozích chrbtov nachádza sa tretia najdlhšia a štvrtá najhlbšia jaskyňa Slovenska.

JASKYŇA MŔTVYCH NETOPIEROV je jedinou vysokohorskou jaskyňou Slovenska, ktorá je prístupná pre verejnosť. Dĺžka 16,2 km (ešte stále nie je celkom domeraná), hĺbka 300 m, teploty s maximom 3,6 °C. Vo svojich útrobách obsahuje množstvo chodieb v doposiaľ známych 14 poschodiach a dvoch paralelných vetvách. Najväčší podzemný priestor - Bystrický dóm, sa nachádza na 7. poschodí v hĺbke 180 m, a jeho objem dosahuje 52 500 m3.


Zábava:

WESTERN CITY - Šiklův Mlýn
Identická kópia mestečka amerického divokého západu z konca 19. storočia Vás privíta jedinečnou programovou show v štýle divokého západu s množstvom hereckých a kaskadérskych výkonov. Westernový život z amerického kontinentu, kabaretné vystúpenia, štýlové aj funny atrakcie, pyrotechnická show a mnoho ďalších programov a animácií. Vzdialené 18 km.

- westernové mestečko,  indiánska osada, mexická štvrť
- štýlové reštaurácie, bary, bufety, westernové obchody /klobúky, opasky, košele...


 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012