---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión HRADBY
Jarková 105
080 01 Prešov
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Šarišská vrchovina
Hory: Slanské vrchy
Lokalita: Šariš

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 30.00 / lôžko 
Ceny v lete
1/1 izba = 47 € / noc
1/2 izba = 60 € / noc
apartmán ( s možnosťou prístelky) = 86 € /noc
+ prístelka (v app.) = 13,30 € / noc

- v cene:  raňajky podľa dennej ponuky
- v cene nie je zahrnutý mestský poplatok 0,66 € / osoba / noc
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- pri ubytovaní nad 5 dní poskytujeme zľavu až 5%
 
 
Stravovanie
- individuálne alebo s raňajkami (v apartmánoch možnosť varenia)
- možnosť stravovania v blízkych reštauráciach
 
Služby
informácie internet pamätihodnosti parkovisko pošta satelit sprcha taxi telefón televízor WC kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky, taliansky
Kapacita vrátane prístelkov: 28 lôžok
Usporiadanie:
4x 1/2 izba
6x 1/1 izba
2x apartmán 1/2+2
1x apartmán 1/2+4
 
Vybavenie

Penzión HRADBY***
je moderným, štýlovým a útulným ubytovacím zariadením v centre mesta Prešov. Ponúkame štýlové nadštandardné ubytovanie. Plne vybavené izby a apartmány sú vhodné pre ubytovanie i tých najnáročnejších zákazníkov. K Vašej dispozícií je 10 komfortne zariadených izieb so sociálnym zázemím, ako aj  3 komfortne apartmány vybavené kuchynkou. Ubytovanie je vhodné i pre dlhšie trvajúci pobyt. Blízke centrum mesta Prešov umožňuje ako kultúrne, tak aj športové vyžitie. Na všetkých izbách je aj internetová prípojka a parkovanie priamo v stráženom dvore objektu.


UBYTOVANIE
Penzión je vybavený  štyrmi dvojposteľovými izbami, šiestimi jednoposteľovými izbami a tromi komfortnými apartmánmi. Ubytovanie je svojim komfortom a reprezentatívnosťou vhodné i pre zahraničných hostí...

IZBY - štyri dvojposteľové izby a šesť jednoposteľových izieb. Izby sú štýlovo zariadené s dôrazom na maximálne pohodlie zákazníka. Súčastou každej z izieb je televízny a rozhlasový prijímač s domácimi i satelitnými stanicami, chladený minibar, regulácia vykurovania, centrálne osvetlenie, telefón a vlastné kúpeľňa s vlastným sociálnym zariadením. Na každej izbe je internetová prípojka zdarma.

APARTMÁNY - sú určené pre náročnejšiu klientelu vyžadujúcu domáce pohodlie a pre zákazníkov s dlhotrvajúcim pobytom. Apartmány sú vybavené pohodlnou obývačkou so sedacou súpravou, rozmernou dvojposteľovou spálňou s možnosťou  prístelok, plne zariadenou kuchyňou s veľkou chladničkou a umývacím drezom. Samozrejmosťou je samostatná kúpeľňa s vaňou, sociálnym zariadením a bidetom. Ku vybaveniu apartmánu patrí televízor so satelitným signálom, rádioprijímač, minibar, regulácia vykurovania, centrálne osvetlenie, telefón ...


STRAVOVANIE
Penzión nedisponuje vlastnou reštauráciou, ale blízke centrum mesta poskytuje v pešom dosahu viacero reštaurácií, pizzérií, kaviarní a barov v rôznych cenových kategóriách. 


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest


Mesto Prešov - rozkladá sa na brehoch rieky Torysy v severnom cípe Košickej kotliny v obkolesení Slánskych vrchov a Šarišskej vrchoviny. Prešov je metropolou regiónu Šariš. Je dôležitým administratívnym, kultúrnym a  vzdelanostným centrom východného Slovenska. Prešov je významným cirkevným administratívnym centrom. Je hlavným sídlom gréckokatolíckej arcidiecézy na Slovensku a sídli tu aj jedna z 15 pravoslávnych cirkví na svete.

Zaujímavosť: Prešov je jediné mesto na Slovensku, ktoré sa môže pochváliť tým, že jeho historickým jadrom prechádza 49° rovnobežka. Ak by ste chceli po 49° rovnobežke obísť planétu, museli by ste prejsť 26 263 km.


TURISTICKÉ ZAUJÍMAVOSTI:


Sigord : Je to najvýznamnejšie a vhodné rekreačné východisko pre pešie túry. Leží v údolí rieky Delňa. Je to umelá vodná nádrž, ktorá je v lete obľúbeným výletným miestom Prešovčanov s možnosťou kúpania, člnkovania a vodných športov, ale aj rajom rybárov, pretože je umelo zarybňovaná pstruhovitými rybami.

Šarišský hrad : Severne od Prešova ležia zrúcaniny dvoch stredovekých hradov. Hradný vrch je prírodnou rezerváciou pôvodných listnatých lesov. Prístup na hrad je z obce Veľký Šariš po zaznačenom chodníku.

Kapušiansky hrad : Vrch, na ktorom sa vypínajú ruiny tohto hradu je z 13.storočia. Vrch je taktiež prírodnou rezerváciou niektorých teplomilných druhov rastlín. Prístupný je z obce Kapušany po zaznačenom chodníku. Odmenou za strmý, aj keď nie dlhý výstup je nielen prehliadka rozsiahlych hradných zrúcanín, ale aj neopakovateľný výhľad na okolie.

Čergov : Je to najbližšie pohorie severne od Prešova. Jeho dlhý hlavný hrebeň siaha až po poľské hranice. Hôľnaté hrebene a hlboké lesy sú vhodné na všetky formy aktívneho oddychu v prírode. Sieť dobre značených chodníkov slúži na pešiu, aj lyžiarsku turistiku, bohatstvo zveri a lesných plodov zasa uspokojí poľovníkov, hubárov, zberačov lesných plodov a lieč ivých rastlín.

Drienica – Lysá : Je to najvýznamnejšie turistické stredisko, ktoré leží v južnej časti pohoria Čergov pod vrcholom kopca Lysá ( 1068 m.n.m.). Východiskom turistických túr je mesto Sabinov, od ktorého je typická šarišská obec Drienica vzdialená iba 4 kilometre. Na hornom konci obce sa začína Drienická dolina, v ktorej sa rozkladá jedno z najlepšie vybavených lyžiarskych a rekreačných stredísk východného Slovenska. Centrá Drienica a Lysá spája sedačková lanovka. Je to predovšetkým známe lyžiarske stredisko so siedmimi vlekmi, upravovanými zjazdovkami a bežeckými trasami. Vhodné snehové podmienky sú od decembra do marca (zjazdové trate sú umelo zasnežované). Na Lysej je niekoľko značených lyžiarskych bežeckých okruhov.

Zlá diera - jaskyňa

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012