---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión ADAM
Jarková 16
080 01 Prešov
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Šarišská vrchovina
Hory: Slanské vrchy
Lokalita: Šariš

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 25.00 / lôžko 
Ceny v lete
1/1 izba = 49 € / noc
1/2 izba = 59 € / noc
1/3 izba = 75 € / noc
apartmán = 83 € / noc
+ prístelka = 13,50 € / noc

- v cene je zahrnutá POLPENZIA
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- víkendové zľavy (PIA - SO, SO - NE, NE - PO) - zľava 20% zo základnej ceny
 
 
Stravovanie
- polpenzia
- stravovanie v dvoch blízkych reštauráciach
 
Služby
informácie internet pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia sprcha taxi telefón televízor WC kongresové služby
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 45 lôžok
Usporiadanie:
14x izby 1/2 a 1/1
2x apartmán
1/2+2 (byt na dlhodobý prenájom)

 
Vybavenie

Penzión ADAM Vám ponúka ubytovanie v novo zrekonštruovanej časti SZENTANDDRÁSSYHO paláca, ktorý vznikol v rokoch 1880-86 prebudovaním troch pôvodných meštiackych domov. Tento honosný palác slúžil v minulosti pre bankové účely. Sídlila v ňom napr. Eperjesi Bankegzelt (Prešovská banková jednota) a v jeho časti dnes nájdete Ľudovú banku (vchod z Hlavnej ulice).

Vchod do penziónu je z ulice Jarková, ktorá je súbežná s Hlavnou ulicou. Pokojná časť historického centra, v ktorej je penzión situovaný, je od pešej zóny vzdialená 100m. Penzión je otvorený NONSTOP.


UBYTOVANIE
V štvorpodlažnom objekte sa nachádzajú 2 apartmány a 14 jedno až dvojposteľových izieb s kompletným vybavením. Pre dlhodobé prenájmy je k dispozícii byt  – vhodný i pre rodiny s deťmi.
Kapacita penziónu je 45 osôb.

Popis ubytovania:

- 1/2 izby a 1/1 izby sú vybavené kúpelňou so sprchovacím kútom a WC, televíznym prijímačom, rádiom, telefónom a pripojením na internet. Možnosť prístelky.
- apartmán je vybavený kúpelňou so sprchovacím kútom a WC, televíznym prijímačom, rádiom, telefónom a pripojením na internet.


STRAVOVANIE
Stravovanie je možné v reštauračných zariadeniach v tesnej blízkosti nášho penziónu. Navyše ubytovaní hostia Penziónu Adam môžu využiť 20% zľavu z ceny jedál v jedálnom lístku v týchto zariadeniach:
Penzión Átrium 
Reštaurácia U Richtára

KONFERENČNÉ SLUŽBY
V prípade záujmu o organizovanie seminárov, školení je k dispozícii konferenčná miestnosť s kapacitou 45 ľudí
s pripojením na internet, s možnosťou videoprojekcie a flipchart-om.

Pri penzióne možnosť parkovania.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Mesto Prešov - rozkladá sa na brehoch rieky Torysy v severnom cípe Košickej kotliny v obkolesení Slánskych vrchov a Šarišskej vrchoviny. Prešov je metropolou regiónu Šariš. Je dôležitým administratívnym, kultúrnym a  vzdelanostným centrom východného Slovenska. Prešov je významným cirkevným administratívnym centrom. Je hlavným sídlom gréckokatolíckej arcidiecézy na Slovensku a sídli tu aj jedna z 15 pravoslávnych cirkví na svete.

Zaujímavosť:
Prešov je jediné mesto na Slovensku, ktoré sa môže pochváliť tým, že jeho historickým jadrom prechádza 49° rovnobežka. Ak by ste chceli po 49° rovnobežke obísť planétu, museli by ste prejsť 26 263 km.


ZAUJÍMAVOSTI OKOLIA

Šarišský hrad
Rozsiahle ruiny jedného z najväčších slovenských hradov sa vynímajú vo vzdialenosti asi 5 km severne od Prešova nad mestečkom Veľký Šariš. Vďaka výbornej geografickej polohe na samostatnom kopci, ktorý výrazne prevyšuje okolitý terén nad riekou Torysou a nachádza sa pri starej obchodnej ceste vedúcej na sever, bolo toto miesto obývané od mladšej doby kamennej do 4. storočia n. I.

Sigord
Sigord, ležiaci v údolí potoka Delňa je najznámejším rekreačným strediskom a dobrým východiskom pre pešie túry. Umelá vodná nádrž je v lete obľúbeným výletným miestom Prešovčanov s možnosťou kúpania, člnkovania a vodných športov, ale aj rajom rybárov, pretože je umelo zarybňovaná.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012