---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel CARPE DIEM
Hlavná 95
080 01 Prešov
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Šarišská vrchovina
Hory: Slanské vrchy
Lokalita: Šariš

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 41.49 / lôžko 
Ceny v lete
VIEDEŇ, LONDÝN, BENÁTKY, PARÍŽ, PRAHA, BRATISLAVA, BARCELONA, ROMANTIKA:  
108,88 € / noc / 1 osoba 
141,41 € / noc / 2 osoby  
 
APARTMÁN (New York, Business):  
122,82 € / noc / 1 osoba 
156,01 € / noc / 2 osoby  
 
RÍM, ART, JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA: 
66,06 € / noc / 1 osoba 
82,98 € / noc / 2 osoby
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii
 
Platobné karty
Visa Visa Electron EC Mastercard American Expres Diners Club JCB Cirrus Maestro 
Služby
informácie internet kaviareň nákupné centrum pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia satelit sprcha taxi telefón televízor WC záhrada kongresové služby
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 30 lôžok
Usporiadanie:
1/2 izby
 
Vybavenie

Hotel CARPE DIEM
nachádzajúci sa v historickom centre mesta v kompletne zrekonštruovanej budove z 15. storočia ponúka vysoký štandard ubytovania, luxus a priateľskú atmosféru. Je to hotel európskej úrovne, zariadený vysoko kvalitným nábytkom a doplnkami tak, aby spĺňal kritéria náročnej medzinárodnej a bussines klientely.


UBYTOVANIE

Hotel ponúka možnosť výberu z niekoľko typov izieb, ktoré sú tématicky zariadené podľa ich názvu:
Rím, Viedeň, Londýn, Benátky, Paríž, New York, Barcelona, Praha, Bratislava,
Bussines, Art Galery, Romantika,
Jar, Leto, Jeseň, Zima.


Vybavenie izieb:
Izby sú dvojposteľové s vlastnou kúpeľňou (vaňou, prípadne sprchovacím kútom a toaletou), vybavené kvalitným nábytkom, špeciálnymi matracmi a luxusnou posteľnou bielizňou, ktoré vám zaručia váš kvalitný oddych, farebným LCD televízorom so satelitným príjmom, telefónom s priamou voľbou a s možnosťou celodenného pripojenia na internet DSL LAN sieť (v cene). Samozrejmosťou je hotelová kozmetika.
Súčasťou niekoľkých izieb je aj priestranný balkón s posedením a výhľadom do letnej záhrady.

V každej z izieb sa nachádza originálne umelecké dielo, obraz, od prešovského maliara Dušana Očkoviča.


STRAVOVANIE
Súčasťou hotela je štýlová reštaurácia Superior, kaviareň a nádherná letná záhrada.

SLUŽBY
V podkrovných priestoroch reštaurácie sa nachádza exkluzívna Galéria vhodná na usporadúvanie rôznych seminárov,obchodných jednaní, osláv a pod.


POLOHA
* Umiestnenie hotela priamo v centre mesta, len kúsok od hlavnej dominanty, kostola sv. Mikuláša, ho priam predurčuje na večerné prechádzky historickým jadrom mesta.
* Medzinárodné letisko Košice je vzdialené len 30 minút a Vysoké Tatry len 60 minút jazdy autom.


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Mesto Prešov - rozkladá sa na brehoch rieky Torysy v severnom cípe Košickej kotliny v obkolesení Slánskych vrchov a Šarišskej vrchoviny. Prešov je metropolou regiónu Šariš. Je dôležitým administratívnym, kultúrnym a  vzdelanostným centrom východného Slovenska. Prešov je významným cirkevným administratívnym centrom. Je hlavným sídlom gréckokatolíckej arcidiecézy na Slovensku a sídli tu aj jedna z 15 pravoslávnych cirkví na svete.

Zaujímavosť: Prešov je jediné mesto na Slovensku, ktoré sa môže pochváliť tým, že jeho historickým jadrom prechádza 49° rovnobežka. Ak by ste chceli po 49° rovnobežke obísť planétu, museli by ste prejsť 26 263 km.TURISTICKÉ ZAUJÍMAVOSTI:Sigord : Je to najvýznamnejšie a vhodné rekreačné východisko pre pešie túry. Leží v údolí rieky Delňa. Je to umelá vodná nádrž, ktorá je v lete obľúbeným výletným miestom Prešovčanov s možnosťou kúpania, člnkovania a vodných športov, ale aj rajom rybárov, pretože je umelo zarybňovaná pstruhovitými rybami.

Šťavnica :
Je to minerálny prameň, ktorý sa nachádza v blízkosti Sigordu

Haniska :
V obci na kopci Furča je národná kultúrna pamiatka, pomník sedliackeho povstania, ku ktorému vedie aj chodníček pere peších turistov.

Zlatá Baňa : Je to podhorská obec, ak pokračujeme hore dolinou Delne, nad obcou začínajú malebné brezové háje, známe ako lúky pod Dubníkom. V závere údolia sa nachádzajú rozsiahle, kedysi svetoznáme opálové bane. Hustá sieť značených turistických chodníkov priam vyzýva na pešie túry v tichých, málo navštevovaných vrchoch.

Šimonka : Je to najvyšší vrchol Slanských vrchov ( 1092 m.n.m.). Z jej odlesneného temena sa odkrýva nádherná panoráma okolia.

Šarišský hrad : Severne od Prešova ležia zrúcaniny dvoch stredovekých hradov. Hradný vrch je prírodnou rezerváciou pôvodných listnatých lesov. Prístup na hrad je z obce Veľký Šariš po zaznačenom chodníku.

Kapušiansky hrad : Vrch, na ktorom sa vypínajú ruiny tohto hradu je z 13.storočia. Vrch je taktiež prírodnou rezerváciou niektorých teplomilných druhov rastlín. Prístupný je z obce Kapušany po zaznačenom chodníku. Odmenou za strmý, aj keď nie dlhý výstup je nielen prehliadka rozsiahlych hradných zrúcanín, ale aj neopakovateľný výhľad na okolie.

Čergov : Je to najbližšie pohorie severne od Prešova. Jeho dlhý hlavný hrebeň siaha až po poľské hranice. Hôľnaté hrebene a hlboké lesy sú vhodné na všetky formy aktívneho oddychu v prírode. Sieť dobre značených chodníkov slúži na pešiu, aj lyžiarsku turistiku, bohatstvo zveri a lesných plodov zasa uspokojí poľovníkov, hubárov, zberačov lesných plodov a lieč ivých rastlín.

Drienica – Lysá : Je to najvýznamnejšie turistické stredisko, ktoré leží v južnej časti pohoria Čergov pod vrcholom kopca Lysá ( 1068 m.n.m.). Východiskom turistických túr je mesto Sabinov, od ktorého je typická šarišská obec Drienica vzdialená iba 4 kilometre. Na hornom konci obce sa začína Drienická dolina, v ktorej sa rozkladá jedno z najlepšie vybavených lyžiarskych a rekreačných stredísk východného Slovenska. Centrá Drienica a Lysá spája sedačková lanovka. Je to predovšetkým známe lyžiarske stredisko so siedmimi vlekmi, upravovanými zjazdovkami a bežeckými trasami. Vhodné snehové podmienky sú od decembra do marca (zjazdové trate sú umelo zasnežované). Na Lysej je niekoľko značených lyžiarskych bežeckých okruhov.

Branisko a Bachureň: Sú to pohoria, ktoré sa rozprestierajú na západ od Prešova a stretávajú sa v Lačnovskom údolí, v ktorom sa nachádza rekreačná oblasť LIPOVCE – BÚČE. Malebnú prírodnú rezerváciu KAMENNÁ BABA nad obcou Lipovce tvorí dolomitový kaňon s bizarnými skalnými útvarmi a vzácnym rastlinstvom. V lipoveckom údolí je viacero minerálnych prameňov, z ktorých najznámejší je SALVATOR (obľúbená stolová voda s liečivými účinkami).

Búče: Tento areál takisto parí k dobre vybaveným lyžiarskym strediskám s piatimi vlekmi s upravovanými zjazdovými traťami, z hôľ hrebeňa Bachurno, obľúbeného turistického cieľa sa naskytá výhľad do vzdialenejšieho okolia.

Zlá diera - jaskyňa

Lačnov : Dedinka Lačnov je chráneným územím z kultúrneho hľadiska, pretože tu môžeme nájsť krásne drevenice aj starý kostolík postavený z kameňa. Voľakedy tu bol hrad z roku 1320, ktorý bol zbúraný koncom 17.storočia.
 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012