---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión SV. JURAJ
Sobotské námestie 29
058 01 Poprad - Spišská Sobota
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Smokovce
Hory: Vysoké Tatry
Lokalita: Vysoké Tatry

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 20.75 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 41,49 € / noc
1/1 izba = 31,53 € / noc
apartmán = 82,98 € / noc
apartmán lux = 116,18 € / noc
- prístelka = 9,96 € / noc

- ceny nezahŕňajú miestny poplatok 0,66 €  / os. / deň

- možnosť doobjednania stravy:
RAŇAJKY - 4,98 €
POLPENZIA - 9,96 €
PLNÁ PENZIA - 14,49 €
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne (okrem sviatkov)
 
Zľavy
- dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko ZDARMA
 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť doobjednania stravy
 
Platobné karty
Visa EC Mastercard Cirrus Maestro 
Služby
bar informácie internet letisko pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia satelit sprcha televízor vináreň WC kongresové služby salónik
Hovoríme:
anglicky, nemecky, rusky
Kapacita vrátane prístelkov: 18 lôžok
Usporiadanie:
1/1, 1/2 izba
1/3 izba
apartmán
 
Vybavenie

Penzión SV. JURAJ je zrekonštruovaný 700 rokov starý meštiacky dom, umiestnený v samotnom strede mestskej pamiatkovej rezervácie. Pozývame Vás stráviť príjemný pobyt v zdravom ovzduší podtatranskej oblasti v meste POPRAD, ktoré je významným turistickým centrom a východiskovým bodom do štyroch národných parkov: Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Slovenský raj a Pieniny.


Atraktívnosť zvyšuje samotná poloha penziónu - prímestská časť Popradu - Spišská Sobota, s množstvom historických pamiatok. Jednou z najznámejších je kostol sv. Juraja s gotickým oltárom z dielne majstra Pavla z Levoče. Atmosféra dávnych čias na Vás dýcha aj v samotných priestoroch penziónu:

= ubytovanie v štýlových jedno, dvoj, trojposteľových izbách a apartmánoch
= reštaurácia so salónikom vhodná pre organizovanie rôznych menších spoločenských udalostí (obchodné rokovania, semináre, školenia a oslavy životných jubileí)
= dvojpodlažná pivnica z konca 15. storočia ponúka rozptýlenie a zábavu v podobe hudobnej produkcie a kvalitných vín


UBYTOVANIE

K dispozícii sú Vám izby jedno- , dvoj- , trojlôžkové a apartmány.
Všetky izby sú vybavené:
  • televízor na izbe (na požiadanie)
  • satelitný príjem
  • štýlový nábytok
  • WC
  • vaňa
* izba - TV/SAT, chladnička, soc. zariadenie
* apartmán - TV/SAT, chladnička, mikrovlnka, bar, soc. zariadenie


STRAVOVANIE
Priamo súčasťou penziónu Sv. Juraj je i reštaurácia s vynikajúcou kuchyňou a príjemnou obsluhou.

VÍNNA PIVNICA
Dostali ste večer chuť na kvalitné vínko? Ďaleko chodiť nemusíte. Stačí zísť po schodoch do viac ako 700 rokov starej pivnice, v ktorej si ho môžete vychutnať. V pivnici sa nachádza aj kompletný Bar.


KONGRESOVÉ SLUŽBY
V penzione sa nachádza aj spoločenská miestnosť, ktorá ponáka možnosť organizovania rôznych osláv, svadieb, spoločenských akcii, školení či firemých večierkov v príjemnom prostredí. V poločenskej miestnosti sa nachádza otvorené ohnisko, kde vám personál pred Vašími očami pripraví chutné pokrmi.


SLUŽBY

  • požičavanie byciklov
  • predaj suvenírov a drogistického tovaru
  • možnosť telefonovania, prijatia, zaslania faxu, e-mailu
  • pripojenie do siete INTERNET

 
Popis okolia a zaujímavých miest

POPRAD

Okolie Popradu, ale i Poprad samotný je známim turistickým miestom s množstvom pozoruhodností a atrakcii, či už kultúrneho alebo prírodného charakteru.

Len pár minút pešej chôdze vzdialený aquapark Aquacity Poprad Vám ponúka príjemný relax v termálych bazénoch.

Je postavené nad miestom geotermálneho prameňa, ktorý stredisku zabezpečuje zdroj energie a mestu Poprad, v ktorého intraviláne sa nachádza, poskytuje vlastný zdroj vody a vykurovania. Vo svojom komplexe zahŕňa najlepšie ubytovacie zariadenie a najmodernejšie kúpeľné zariadenia s jedinečnou ponukou uvoľňujúcich terapií a inovačných terapií pre odvážnych.

Ak túžite po stimulácii, rozsiahle športové zariadenia vrátane bazénu olympijských rozmerov, vodného parku, fitnes centra, turistických chodníkov a tratí pre horské bicyklovanie, jazdecké školy, a v susedstve golfové stredisko s najdlhším trávnatým hracím poľom medzi odraziskom a jamkou na svete, neuveriteľná lyžovačka počas lyžiarskej sezóny a niekoľko nádherných zámkov, múzeí a galérií, je ľahko dostupných.

Vynikajúce miesto pre konferencie, s vybavenými business zariadeniami a tí najpriateľskejší ľudia V Európe, robia z AQUACITY splnený sen.


VYSOKÉ TATRY
Mesto Vysoké Tatry je súčasťou Tatranského národného parku (TANAP), najväčšieho a najstašieho národného parku v Slovenskej republike, ktorý sa rozkladá na ploche 74.111 Ha. Tanap pokrýva rozsiahle územie Západných Tatier, Vysokých Tatier a Belianských Tatier. Vznikol začiatkom roku 1949, ako výsledok dlhoročnej snahy ochrancov prírody, zachovať jedno z najkrajších a najcennejších území v strednej Európe pre budúce generácie. Z geomorfologického hľadiska sú Vysoké Tatry vzhľadom na počet štítov presahujúcich výšku 2500 m.n.m. (24), jediným karpatským pohorím, charakteru veľhôr.

Vysokohorský krajinný celok Tatry tvorí najvyššiu a najsevernejšiu súčasť mohutného, 1200 km dlhého Karpatského oblúka. Turistov z celého sveta láka vzácnou koncentráciou prírodných krás na pomerne malej ploche. Delí sa na Západné a Východné Tatry. Najnavštevovanejšia je ich východná časť, ktorú tvoria dve odlišné geomorfologické jednotky. Žulové Vysoké Tatry s množstvom turistických chodníkov aj dopravných zariadení a menej prístupné vápencové Belianske Tatry.


PIENINY
Pieninský národný park sa rozprestiera pri slovensko-poľskej hranici, pri rieke Dunajec. Jeho jadro tvorí štátna prírodna rezervácia Pieniny - Prielom Dunajca , ktorý vyniká neobyčaj- nými prírodnými krásami, bralnatými hrebeňami a malebným okolím rieky. Výletníci sa môžu plaviť na pltiach od Červeného kláštora až k Lesnici.


SPIŠSKÁ SOBOTA
Mestská časť bola v minulosti svojou výhodnou polohou predurčená na obchodovanie. Obchodovalo sa tu s tovarom z krajín od Baltu až po Stredozemné more. Z významných osobností, ktorí odtiaľ pochádzali, spomenieme slávny rod Brokoffovcov. Istý čas tu pobudol aj uhorský kráľ Matej. Zo Spišskej Soboty pochádzal známy slovenský cestovateľ Móric Beňovský.

Prvá zmienka o tejto mestskej časti je totožná s prvou zmienkou o Poprade - rok 1256. Počet obyvateľov mestskej časti je asi 2700.
Historicky najstaršou a najvýznamnejšou časťou mesta Poprad je Spišská Sobota, ktorá si uchovala historický ráz do dnešných dní. Spišskosobotské námestie krášlia do dnešných dní domy vybudované v renesančnom období. To prilákalo mnohých filmových režisérov, aby tu natočili historické scény do svojich filmov. Nachádza sa v severovýchodnej časti mesta nad riekou Poprad. K významným pamiatkám patrí kostol sv. Juraja, kde môžeme obdivovať neskorogotické krídlové oltáre a hlavný oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče. Celá mestská časť je vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu.


SLOVENSKÝ RAJ
Slovenský raj je nepochybne najvzácnejším skvostom slovenskej prírody. Je vklinená medzi kryštalické masívy Kráľovej hole a prevažne severnú časť Spišsko - gemerského rudohoria. Okrem povrchových krasov oplýva Slovenský raj aj podzemnými krasami, z ktorých najmä Dobšinská ľadová jaskyňa predstavuje unikát svetového meradla.


SPIŠSKÝ HRAD

V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša , národná kultúrna pamiatka Spišský hrad. Je nielen dokladom vývoja architektúry u nás od 12. do 18. storočia, ale svojou rozlohou prevyšujúcou 4 hektáre (presne 41 426 m2) sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.


Atraktivity okolia:

AQUACITY POPRAD - 1 km
GOLFOVÝ AREÁL BLACK STORK - 8 km
TERMÁLNE KÚPALISKO VRBOV - 10
SKI CENTRUM KUBAŠOK - lyžiarske stredisko - 13 km J
AKUBKOVA LÚKA - lyžiarske stredisko - 14 km
MÚZEUM TANAPu - 14 km
SKI JAMY TATRANSKÁ LOMNICA - lyžiarske stredisko - 14 km
BOTANICKÁ ZÁHRADA - EXPOZÍCIA TATRANSKEJ PRÍRODY - 14 km
HORSKÁ DRÁHA TATRABOB TATRANSKÁ LOMNICA - adrenalínová zábava - 14 km


 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012