---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Brodno Ranč pri Žiline
Brodno 396
023 32 Brodno
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Veľká Rača
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 6.67 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 17 - 20 € / noc (podľa vybavenia)
1/3 izba = 20 € / noc

 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
Pri ubytovaní nad 5 dni je zľava 10% 
 
Stravovanie
- individuálne
- stravovanie v reštaurácii MUSTANG
 
Služby
bar kaviareň otvorené ohnisko parkovisko požičovňa bicyklov reštaurácia sprcha telefón televízor WC záhrada kuchynka salónik tenis wellness
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky, rusky
Kapacita vrátane prístelkov: 9 lôžok
Usporiadanie:
2x 1/2 izba
1x 1/3 izba
 
Vybavenie

Ranč sa nachádza 5 km od Žiliny pri hlavnej ceste vpravo severným smerom na Čadcu v malebnom prostredí Kysuckej Vrchoviny v tesnej blízkosti kysuckej brány priamo pod lesom s vlastným rybníčkom.


UBYTOVANIE
Poskytujeme ubytovanie v dvojlôžkových a trojlôžkových izbách.
Vybavenie izieb: televízor, sprchovací kút, WC, plynové kúrenie, krb, možnosť prístelky.


STRAVOVANIE
V novej reštaurácii MUSTANG si vybrať z bohatej ponuky občerstevnia a jedál na objednávku (raňajky, obedy, večere a miestne špeciality), či usporiadať rôzne spoločenské podujatia (svadby, zábavy, školenia, firemné akcie a pod.)  Kapacita reštaurácie je 100 miest + tanečný parket, vonkajšie terasové sedenie. - na želanie je možné zabezpečiť posedenie a tanec pri živej hudbe - konzumovať vlastnoručne vylovených pstruhov v rybníku priamo v areáli ranča - reštaurácia je vybavená aj veľkoplošnou obrazovkou a detským kútikom so šmykľavkou - s reštauráciou MUSTANG je prepojená štýlová reštaurácia v loveckom a westernovom štýle s unikátnymi maľbami.


SLUŽBY

Ponúkame nasledovné služby:
- prevoz koní a dobytka, cena 0,50 €/km
- ustajnenie koní s výcvikom
- opravu jazdeckých potrieb
- korektúru kopýt
- štúdie budovania stajní a rančov
- budovanie rančov na kľúč
- výrobu stajní, altánkov, holubníkov
- výstavbu rybníkov a potôčikov
- cvičenie koní
- predaj koní, vozov, saní, bričiek, kočov
- spevnenú plochu 2000 m2 a plochu na parkovanie 4000 m2
  na usporiadanie podujatí, trhov, búrz atď.
- kurzy jazdenia
- vyhliadkové jazdy vo voze, koči
- predaj suvenírov, klobúkov a iných westernových potrieb
- predaj exotických zvierat, vtákov, hydiny, kôz, oviec atď.Tešíme sa na Váš!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

TURISTIKA

Ranč ponúka okrem športovo-oddychových aktivít aj zaujímavé pešie a cykloturistické trasy do okolitej prírody. Pre pešiu turistiku sme pre vás vybrali niekoľko možností:

* Výstup na Malé Vreteno - výstupová trasa na Malé Vreteno začma v Oškerde od kaplnky a smeruje popri družstve na hrebeň kopca a ďalej na vrchol. Odtiaľ je možné zostupovať k historickej kaplnke medzi Malým a Veľkým Vretenom a ďalej do Snežnice a späť na Ranč. Z hrebeňa Malého Vretena sú nádhemé rozhľady po okolitej prírode a po vrcholoch okolitých kopcov. Na hrebeni sa nachádzajú aj zvyšky historických hradieb.
* Výstup na Brodnianku - najlepší výstup na Brodnianku je zo Snežnice po chrbte kopca. Z vrcholu je možné zostupovať po hrebeni až k hlavnej ceste a odtiaľ späť do Ranča. Vrcholová časť kopca, ako aj jeho južná strana je vyhlásená za štátnu prírodnú rezerváciu, v ktorej sa vyskytujú vzácne lesné spoločenstvá teplomilných drevín ako hrab, javor, lipa malolistá a veľkolistá a vzácny zimný dub.
* Potulky po rekreačnej oblasti Ostré - trasa začína od Ranča a smeruje do Snežnice a odtiaľ popri futbalovom ihrisku do sedla pod Veľkým Vretenom. Z tohoto sedla sú veľmi pekné rozhľady na celú rekreačnú oblasť. Zo sedla je možné pokračovať po lesnej ceste a chodníku až do chatovej oblasti, kde sú dobré podmienky na potulky a na odpočinok.
* Výstup na Rochovicu - výstupová trasa na Rochovicu začína z Rudinky od cintorína a smeruje po lesnej ceste a potom priechodným lesom na hrebeň kopca a vrchol. Z vrcholu možno zostupovať po tej istej trase. Vrcholová časť kopca s južným a východným svahom je vyhlásená za štátnu prírodnú rezerváciu, kde sú chránené skalné partie, útvary a lesné spoločenstvá teplomilných rastlín. Z vrcholu sú krásne rozhľady na Žilinu a na údolie rieky Kysuca.
* Vychádzka po nábreží rieky Kysuca - trasa začína na Ranči a odtiaľ smeruje cez železničný most do Rudinky. Ďalej sa pokračuje po ceste popod vápencové bralo kopca Rochovica a po nábreží rieky Kysuca do Vrania. Stadiaľto prejdeme po lávke cez rieku a pokračujeme po nábreží až k sútoku Váhu a Kysuce. Rieka Kysuca patrí oddávna medzi najčistejšie rieky na Slovensku. Medzi Brodniankou a Rochovicou je prírodný výtvor Kysucká brána.

* Neďaleko od sútoku Kysuce a Váhu je Budatínsky zámok, v ktorom sú umiestnené expozície archeológie, dobového nábytku a drotárskej histórie.

* Výučba jazdy 20 € / hod. + vychádzky na koni Kysuckou vrchovinou (pri celodennej túre cena dohodou): 20 € / hod. - nosenie detí na poníkoch: 5 € /10 okruhov 1 osoba - prehliadka Minizoo dospelí - 1 € deti - 0,5 € - detská trampolína deti - 0,5 € / 5 min. - jazda na terénnej štvorkolke 4 € / dieťa / cca 1 km

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012