---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chata MARAS Dolina
-
968 01 Nová Baňa
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Banská Štiavnica
Hory: Tríbeč
Lokalita: Tekov

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 5.20 / lôžko 
Ceny v lete
150 € / chata na víkend
260 € / chata na 6 dní


- prístelka - možná 2x (5€ / noc)
- iná dĺžka pobytu - dohodou

SILVESTER + 50% príplatok
VEĽKÁ NOC + 25% príplatok

 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- dohodou
 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia
 
Služby
otvorené ohnisko parkovisko satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kuchynka
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 10 lôžok
Usporiadanie:
4x 1/2 izba
+ možnosť 2 prísteliek

 
Vybavenie


Chata MARAS Dolina
sa nachádza neďaleko vo vzdialenosti 8km od Novej Bane v tichom malebnom prostredí, s dobrým prístupom od hlavnej cesty. Jej hlavnými výhodami sú ubytovanie v súkromí, priama spojitosť s prírodou, priestranné ubytovanie a ticho.

UBYTOVANIE a vybavenie

V chate na prízemí je vybavená kuchyňa so spoločenskou miestnosťou s prístupom na terasu, TV, satelit, samostatná kúpeľňa, samostatné WC. Na poschodí sú  4 izby s dvomi lôžkami a s balkónmi. Z chodby je prístup do kúpeľne so sprchovým kútom a WC.

Pri chate je možnosť vonkajšieho posedenia na terase alebo pod dreveným prístreškom, pri ktorom je pristavený krb, ku ktorému je k dizpozícií všetko príslušenstvo (kotlík, rošt a ražne).  V areáli je ihrisko, ktoré môže slúžiť ako volejbalové alebo bedbintonové. K dispozícii je tiež ping-pongový stôl.

Vykurovanie a teplá voda sú zabezpečené ÚK na pevné palivo. Vykúrenie (teplo) chaty je pred ubytovaním zabezpečené.

V nočných hodinách je potrebné dodržiavať nočný kľud.

POLOHA

K chate je dobrý prístup od hlavnej cesty aj v zimnom období a je možnosť parkovania väčšieho počtu áut pri väčších akciách.

 
Popis okolia a zaujímavých miest

OKOLIE CHATY:
- v blízkom okolí chaty je možnosť turistických vychádzok alebo cyklistických túr
- schladiť sa dá na novobanskom kúpalisku či vodnej nádrži Tajch
- neďaleko je jazdecký areál
- v zimnom období sú k dispozícii lyžiarské strediskáNOVA BAŇA


Bývalé slobodné kráľovské mesto má zaujimavú históriu, ktorú charakterizuje zápas ťažiarov o získanie drahých kovov z okolitých vrcholov v znamení baníckeho hesla: Spe Et Panientia - Nádejov a trpezlivosťou.
Vzhľadom na svoju polohu je Nová Baňa a jej okolie ideálnym prostredím pre turistiku a šport. Krásna prírodná scenéria a okolité lesy lákajú v lete milovníkov pokoja a ticha. Vodná nádrž Tajch a kúpalisko poskytujú možnosť oddychu pri vode. Pre turistov je k dispozícii niekoľko značkovaných turistických trás a náučný chodník Vojšín. Trasa chodníka vedie prevažne lesným prostredím, prekonáva výškový rozdiel 350 m a jeho dĺžka je 10.5 km. Má zriadených osem zastávok, ktoré informujú návštevníkov o faune a flóre miestnej lokality. Prostredie Novej Bane a okolia poskytuje veľmi dobré podmienky pre cykloturistiku a v neposlednom rade aj pre jazdenie na koni, ktoré ponúka niekoľko chovateľov koní. Z letných športov sú vytvorené dobré podmienky pre tenis, rybolov a vodné športy. V zimnom období sú tu vynikajúce možnosti pre lyžovanie, ale aj pre zimnú turistiku na lyžiach. K dispozícii sú tri lyžiarske vleky.


Vodná nádrž "TAJCH"
Tajch (z nemeckého Teich) je umelá vodná nádrž v katastri Novej Bani, asi 3,5 km od Námestia slobody.
Pôvodne bola vybudovaná pre banské účely. Od roku 1965 je prístupná pre rekreačné účely. Pôvodná hrádza bola zničená záplavami na sklonku šesťdesiatych rokov 20. storočia. Novobanský Tajch nie je prepojený so štiavnickými tajchmi a nikdy netvoril súčasť ich sústavy. Je odvodňovaný do Kýzového (Novobanského) potoka v povodí Hrona.
19.7.2008 sa tu koná "Letná folková Nová Baňa" 
Tajch je ideálny na plávanie, rybolov, vodné bicyklovanie, občerstvenie, camping a v zimnom období na korčuľovanie.

Jazdecký areál
Vo vzdialenosti 2 km je jazdecký areál svätého Františkav v Horných Hámroch otvorený Pondelok až v Nedeľu od 10:00 do 17:00. Jazdecký areál Beri, vzdialený 2km smer Nová Baňa, ponúka jazdu na koni vo voľnej prírode a na jazdeckom parkúre pod odborným dohľadom kvalifikovaného trénera.

Lyžiarske stredisko Hubačov štál
- ponúka lyžiarsky vlek v dĺžke 860 m s výškovým rozdielom 160 m a kapacitou 900 osôb/hod.SKLENNÉ TEPLICE

Sklené Teplice ležia v severozápadnej časti Štiavnických vrchov v údolí potoka Teplá, v okrese Žiar nad Hronom, v Banskobystrickom kraji. Na území obce vyvierajú termálne pramene s teplotou vody 28-53°C. Alkalicko-sadrové minerálne pramene s jaskynným kúpeľom boli známe už v 16. storočí. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.


BREHY

Brehy ležia na západných svahoch Štiavnických vrchov, v nadmorskej výške 248 m, na ľavom brehu Hrona. Najvyššou výškou z okolitých vrchov dosahuje Chlm (726 m n. m.).
Prvá písomná zmienka o obci pochádza z r. 1283. Patrila zemanom, ale v r. 1393 ju kráľ daroval špitálu sv. Alžbety v Novej Bani. Obyvatelia ťažili zlato a striebro, živili sa aj ako roľníci, uhliari, drevorubači, ... Tradičným remeslom bolo hrnčiarstvo, ktoré je tu živé i dodnes.


BANSKÁ ŠTIAVNICA

Mesto Banská Štiavnica bolo jedno z najvýznamnejších banských stredísk na svete. S banskou činnosťou je spojený vznik, rozvoj, i najväčšia sláva tohoto mesta. Prvý písomný údaj viažúci sa k Banskej Štiavnici pochádza z roku 1156. V roku 1217 sa spomína osada Bana. Už v tomto období existoval farský kostol Panny Márie na mieste dnešného Starého zámku a dominikánsky (neskôr nemecký) kostol.
Mestská pečať z roku 1275 je najstaršou mestskou pečaťou v Európe, na ktorej sú banícke insígnie. Banská Štiavnica mala svoj erb už v 13. storočí; patrí teda medzi naše mestá s najstaršími erbami. V pôvodnom erbe bol hradný múr s cimburím a pracovné nástroje baníckeho obyvateľstva - motyka, kopáč a dve kladivá. Kamenný erb z roku 1681, ktorý sa zachoval na budove klopačky, je znakom baníckej bratskej pokladnice. Znázorňuje motívy baníckych a hutníckych nástrojov s jašteričkami. Podľa povesti symbolizujú objavenie miestneho rudného bohatstva.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012