---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión Chata POD KAMENNÝM MOROM
Vyhne 54
966 02 Vyhne
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Banská Štiavnica
Hory: Štiavnické vrchy
Lokalita: Tekov

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 11.62 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 16,60 € / osoba / noc
+ prístelka = 11,62 € / osoba / noc

1/1 izba = 23,24 € / noc
2 a viac nocí = 16,60 € / noc

1/2 izba = 33,20 € / noc
1/3 izba = 49,78 €/ noc
1/3+1 prístelka = 61,41 € / noc

- možnosť doobjednania stravy:
RAŇAJKY (3,32 €)
OBED (5,64 €)
VEČERA (4,98 €)

 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
Cena so zľavou za celú chatu (objekt pre 13 osôb) =  1.342,70 € / týždeň 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť doobjednania stravy
 
Služby
internet otvorené ohnisko parkovisko reštaurácia satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kongresové služby tenis
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 16 lôžok
Usporiadanie:
2x 1/2 izba
3x 1/3 izba (s možnosťou prístelku)
 
Vybavenie

Útulnú a štýlovú Chatu - Penzión POD KAMENNÝM MOROM nájdete v tesnej blízkosti prírodnej rezervácie s nevšedným vulkanickým úkazom - Kamenným morom. Obrovské žulové balvany rôznych veľkostí tu vzbudzujú v návštevníkovi pocit majestátnosti morských vĺn. Protipólom chladnej krásy kameňa je vyhniansky horúci liečivý prameň, ktorý kedysi obec preslávil a v časoch Františka Rákoczyho II., z nej takmer urobil kúpele na spôsob Karlových Varov. Liečivé účinky prameňa priaznivo vplývajú na nervové, ženské i srdcové choroby a pre svoj obsah železa sú vhodné i pri chudokrvnosti.

V ychádzky dolinou Banskoštiavnických vrchov, v ktorej sa chata nachádza, dodajú vašim pľúcam kyslík a očiam i mysli doprajú radosť z pohybu v prírode. V celom okolí Vyhní a Banskej Štiavnice na vás dýcha banícka minulosť týchto končín. Potok Železný, jazero Rozgrund, ktoré je dnes zásobárňou pitnej vody, miesta, kde mali svoj kláštor templársky rytieri, zrúcaniny hradu Kerling, či rímsko-katolícky kostol sv. Michala z roku 1776, ktorý nájdete priamo v obci. Či už vás nohy zavedú na vrch Kamenná, alebo Košivar, kde údajne stála pevnosť Avarov, návrat do chaty Pod Kamenným morom bude zakaždým príjemným výdychom.

P ríjmite pozvanie do krajiny tajomnej minulosti, tvrdého baníckeho chlebíka a horúcej liečivej vody. Príjmite pozvanie do Penziónu pod Kamenným morom.


UBYTOVANIE
P enzión pod Kamenným morom ponúka ubytovanie v čarokrásnom prostredí Štiavnických vrchov.
C elková kapacita ubytovania je 13 lôžok + 3 prístelky, z toho:
 • 2 x izba pre dve osoby
 • 3 x izba pre tri osoby s možnosťou prístelku.

V
šetky izby sú vybavené samostatnou kúpeľňou so sprchov, WC, TV príjmačom, prípojkou na satelit.


STRAVOVANIE
V spoločnej jedálni ponúkame možnosť celodenného stravovania, posedenia pri bare a relaxu pri krbe.
Penzión má vlastnú vínnu pivnicu, altánok s grilom, otvorené ohnisko, terasu, ihrisko s umelým povrchom.


SLUŽBY
P re zákazníkov penziónu zabezbpečujeme podľa požiadaviek aj nasledovné aktivity:

 • rodinné rekreácie
 • školenia
 • jazykové kurzy
 • relaxačné a skrášľovacie pobyty
 • kúpeľné pobyty, jaskynný kúpeľ, termálne kúpele
 • cykloturistika
 • biatlon
 • bežecké trate
 • tenisové kurzy
 • degustácia vín
 • poľovačky
 • rybolov
 • vodácke splavy
 • doprava mikrobusom

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

H istorická banícka lokalita, množstvo starobylých královských miest so zachovanými pamiatkami, krása Štiavnických vrchov a množstvo termálnych liečivých prameňov vytvárajú ideálnu lokalitu pre aktívny oddych.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

- je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. V decembri roku 1993 sa Banskej Štiavnici dostalo najvyššieho medzinárodného uznania, keď bolo historické jadro mesta spolu s technickými pamiatkami v okolí zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

KREMNICA

- patrí medzi stredoveké mestá stojace v čase svojej slávy v centre pozornosti panovníkov. Príčinou ich záujmu boli bohaté zlaté bane. Predpokladá sa, že zlato a striebro sa v Kremnici a jej okolí ťažili už od 10. storočia. V roku 1328 jej udelil uhorský kráľ Karol Róbert privilégia slobodného kráľovského banského a minciarskeho mesta. V jej blízkosti sa nachádza geografický stred Európy so symbolickým pamätníkom.

SITNO
- najvyšší vrch Štiavnických vrchov (nadmorská výška 1009 metrov) ukončený členitou hradbou rozpadávajúcich sa andezitových skál. Plošina na jeho vrchole chranená skalnými bralami a prudkými úbočiami poskytovala už v praveku bezpečné miesto na osídlenie. Už 1000 rokov p.n.l. sa tu usadili ľudia lužickej kultúry a v hradištnej dobe tu bývali starí Slovania.

POČÚVADLO

- jazero patrí medzi najnavštevovanejšie lokality v oblasti Banskej Štiavnice. Rozprestiera sa tu jazero s rozlohou 12 ha, ktoré je obľúbeným letným ale aj zimným rekreačným strediskom chatárov, turistov, detských táborov a miestom kultúrnych podujatí.Zároveň je východiskom na najvyšší vrch Štiavnických vrchoch - Sitno ( 1009 m.n.m.), ktorý je bohatý na svoju rastlinnú a živočíšnu ríšu.

KÚPELE SKLENNÉ TEPLICE
- prvá zmienka o kúpeľoch je z roku 1550. Sklené Teplice vlastnili postupne rôzni feudálni majitelia. Na území obce vyvierajú termálne pramene s teplotou vody 28-53°C. Alkalicko-sadrové minerálne pramene s jaskynným kúpeľom boli známe už v 16. storočí. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.

VODNÝ RAJ VYHNE
- bude uspokojovať potreby a želania náročných zákazníkov. Spokojnosť zákazníka má zabezpečiť rekreačné kúpanie, relaxačno – športové centrum, športoviská, stravovacie služby a doplnkové služby. Základom viacúčelového oddychového areálu je rekreačné kúpanie. Zákazník si môže vybrať' ako chce pobyt pri vode stráviť', aký chce mat' celkový pobyt v našom zariadení.

LYŽIARSKE STREDISKÁ

- - v blízkosti obce Vyhne sa nachádza niekoľko významných lyžiarskych stredísk. Medzi najznámejšie patria: lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici, lyžiarske stredisko Krahule a lyžiarske stredisko Sky Blanc Ostrý Grúň - Kollárová.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012