---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Apartmány FATRA
Hrabovská cesta 3280/18
034 01 Ružomberok
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: info@ubytovanislovakia.sk
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Malinô Brdo
Hory: Veľká Fatra
Lokalita: Liptov

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 16.60 / lôžko 
Ceny v lete
Od 30 EUR do 60 Eur za štúdio /apartmán a noc / podľa veľkosti/
 
Ceny v zime
 
Od 38 EUR do 105 Eur za štúdio /apartmán a noc / podľa veľkosti/


MIMOSEZÓNNE:
Od 22 EUR do 40 EUR za 1-miestne štúdio na noc
Od 40 EUR do 75 EUR za apartmán s 2 miestnosťami na noc
Od 50 EUR do 95 EUR za apartmán s 3 miestnosťami na noc
 
Zľavy

!!!  AKCIE  !!!


7 = 5
  (využite zľavu až 30%  - bývajte 7 nocí a plaťte iba za 5!)
4 = 3  (využite zľavu až 25%  - bývajte 4 noci a plaťte iba za 3!)


Zľava 25% platí tiež pri pobytoch na 3, 5 alebo 6 nocí!VÝHODNÁ PONUKA

Rýchlokurz JAZDA NA KONI
+ ubytovanie s polopenziou
(v cene len za 1990,- Sk pre 1 osobu je jazda 8 hod. ,2x ubytovanie,2 x polopenzia ,bilard - GRÁTIS ) Je možné si doobjednať hodiny jazdy navyše.
Naši ubytovaní hostia majú zlavu 15 % na trojhodinový vstup, celodenný vstup a dvojhodinový vstup v mimosezóne) do Thermal parku Bešeňová

Rýchlokurz JAZDA NA KONI
+ ubytovanie s polopenziou
(v cene len za 2670,- Sk pre 1 osobu je jazda 10 hod. ,3x ubytovanie,3 x polopenzia ,bilard - GRÁTIS ) Je možné si doobjednať hodiny jazdy navyše.
Naši ubytovaní hostia majú zlavu 15 % na trojhodinový vstup, celodenný vstup a dvojhodinový vstup v mimosezóne) do Thermal parku Bešeňová

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť stravovanie v hotelovej a chatovej reštaurácii 
Služby
internet otvorené ohnisko parkovisko satelit sprcha táborisko taxi telefón trezor televízor zmenáreň zvieratá kuchynka
Hovoríme:
anglicky, maďarsky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 120 lôžok
Usporiadanie:
40 štúdii / apartmánov s možnosťou prístelku (2/2, 2/4, 4/2)
 
Vybavenie
UBYTOVANIE

- štúdio 1
miestnosť

Vybavenie apartmánov: Každý apartmán je plne zariadený. Má vlastné sociálne zariadenie: WC a kúpeľňu so sprchovacím kútom. V predsieni apartmánu sa nachádza kuchynský kútik
Kuchynský kútik je plne vybavený kuchynským riadom ,poháre ,príbory atď K dispozícií je elektrická dvojplatnička nad ktorou je digestor, mikrovlnná rúra a chladnička s výparníkom zabudovaná v kuchynskej linke, rýchlovarná kanvica a hriankovač. Rozkladací stôl a stoličky
Izba je vybavená skriňou a 2 komody na odkladanie vecí - manželská posteľ s možnosťou rozdelenia na 2 postele - rozťahovací gauč s úložným priestorom - TV/SAT (aj české a poľské) - internet - balkón.
V apartmánoch je FAJČENIE ZAKÁZANÉ! 

- štúdio 2 miestnosti
Počet apartmánov uvedéneho typu sú: 2 apartmány
Vybavenie apartmánove študia s 2 miestnosťami: V prvej miestnosti apartmánu sa nachádza : - WC a kúpeľňu so sprchovacím kútom,alebo vanou. : - rozťahovací gauč s úložným priestorom - TV/SAT (aj české a poľské) - stôl a stoličky - internet - balkón
- na poschodi v podkroví sa nachádza 1 samostatná spalňa - komoda na odkladanie vecí - manželská posteľ - roztahovacie kreslo
- v jednom apartmane sa nachádza kuchynský kútik ,plne vybavený kuchynským riadom ,poháre ,príbory atď. K dispozícií je elektrická dvojplatnička , mikrovlnná rúra a chladnička s výparníkom zabudovaná v kuchynskej linke, rýchlovarná kanvica . V druhom apartmáne NIE JE KUCHYNSKÝ KÚTIK.
Uvedené 2 apartmány sú vedľa seba, každý má osobitný vchod a ešte sú prepojené aj dvermi medzi sebou, odporúčame napr. pre 2 dvojice , 1 veľkú rodinu / 7-8 osob / , alebo 2 menšie rodiny.

- apartmán 2 miestnosti

Vybavenie apartmánov: Každý apartmán je plne zariadený a ma 2 miestnosti ,niektore su oddelene dvermi ,niektore su dvojpodlazne . Má vlastné sociálne zariadenie: WC a kúpeľňu so sprchovacím kútom.
Kuchynský kútik je plne vybavený kuchynským riadom ,poháre ,príbory atď K dispozícií je elektrická dvojplatnička , mikrovlnná rúra a chladnička s výparníkom zabudovaná v kuchynskej linke, - stôl a stoličky - skriňa a komody na odkladanie vecí - manželská posteľ - rozťahovací gauč s úložným priestorom - TV/SAT (aj české a poľské) - internet - niektore maju balkón .

- apartmán 2+1 miestnosti
Najvačší dvojpodlažný mezonetovy apartmán v apartmánovom dome FATRA aj v Skiparku Ružomberok . Na prizemi sa nachadza: kupelna s WC , kuchynsky kutik spojeny s obyvackou + balkon s peknym vyhladom a na poschodi sa nachadzaju 2 samostatne spalne , kazda s Tv-Sat a velka chodba s WC .
Vybavenie apartmánu
: apartmán je plne zariadený , ma 2+1 miestnosti pre 6 osob. - vlastné sociálne zariadenie: WC a kúpeľňu so sprchovacím kútom - na poschodi samostatne WC.
Kuchynský kútik je plne vybavený kuchynským riadom, poháre, príbory atď . K dispozícií je elektrická dvojplatnička , mikrovlnná rúra a chladnička s výparníkom zabudovaná v kuchynskej linke, - stôl a stoličky - skriňe a komody na odkladanie vecí - manželská posteľ - rozťahovací gauč s úložným priestorom - TV/SAT (aj české a poľské) 3 x TV Sat - internet - balkonSTRAVOVANIE

Keď nie ste rozhodnutí si variť sami, odporúčame v bezprostrednej blízkosti hotelovú reštauráciu 100 m a štýlovú chatovú reštauráciu cca 200 m, ktoré ponúkajú chutné jedlá typické pre Slovensko ,alebo iné medzinárodné kuchyne.


LOBBY BAR FATRA - Na prízemí sa nachádza LOBBY BAR ,kde je možné si objednať nápoje i samostatné raňajky ,podľa menu dňa ,alebo jedálneho lístka.

HOTELOVÁ REŠTAURÁCIA
- Stravovanie je zabezpečované ala card. Najčastejšie realizované formy sú kontinentálne raňajky s doplnkom polpenzie. Reštaurácia má celkovú kapacitu 100 miest pri stole. Z bohatej ponuky jedál doporučujeme špeciality z hydiny, rýb, diviny a miestne pochúťky. Priestory reštaurácie sú ideálne na usporiadanie svadieb, rodinných osláv, banketov, firemných prezentácií a pod. V letnom období je pre hotelových návštevníkov sprístupnená tiež terasa, odkiaľ je nádherný výhľad na vodnú nádrž Hrabovo.

HOTELOVÝ BAR - Hotel okrem celodenného občerstvenia ponúka zábavu v hotelovom bare s terasou. V letných mesiacoch je otvorená letná terasa pre 90 osôb, ktorej súčasťou je krb s ponukou grilovaných špecialít. LOBBY BAR - Nachádza sa vstupnej hale hotela, kde Vás určite priláka široký sortiment káv, zmrzlinových pohárov, alkoholických a nealkoholických nápojov.

Chatová reštaurácia : Bravčové hody - Jarné obdobie a Husacie a kačacie hody - Jesenné obdobie Kuchyňa starej mamy i Salašnícke dobroty a Rybacie špeciality - Celoročne Pečené jahniatka a prasiatka - Celoročne (objednávky vopred - pre skupiny)

 
Popis okolia a zaujímavých miest

OKOLIE - VÝLETY

Krásy Liptova a bohaté rekreačné možnosti lákajú množstvo návštevníkov. Na svoje si prídu aj priaznivci skialpinizmu, horolezectva, paraglidingu, raftingu a iných športov.


KONE - jazdecký klub

Pre milovníkov koní je tu množstvo príležitostí pozrieť si krásy Slovenska z chrbáta tohto nádherného zvieraťa. Jazdiareň a kone ,,CLUB MUSTANG,, sa nachádzajú v areáli Ranč v Ružomberku miestnej časti Černová,cca 3,5 km .  Areál je dobre viditeľný z hlavnej cesty č. 18 ; 1 km od Ružomberka smerom do Žiliny.

HORSE CLUB MUSTANG má pre Vás pripravené :
- jazda v jazdiarni
- kurz pre začiatočníkov ,deti a pokročilých
- jazdy a vychádzky do terénu Veľkej Fatry
- skyoring / ťahanie lyžiarov za koňom /cena dohodou
- jazda pre telesne a zdravotne postihnutých
- ustajnenie koní / v cene je kompletná starostlivosť /od 4500,.sk mesačne
- jazda na koči
- jazda na saniach
- western program pre deti (hry, súťaže, hrané scénky a iné atrakcie) pre školské výlety / tábory / zájazdy
- PIKNIK V PRÍRODE

PLTE - SPLAVOVANIE ORAVY 22 km

Pltníctvo - dnes romantika kedysi tvrdé mozole našich starých otcov. Celé stáročia sa plťami dolu Oravou zvážalo hlavne stavebné drevo,seno,obilie,keramika,plátno,skaly,drevené šindle. Pri vyhliadkovej plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti. Plavba z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku trvá 1 hodinu - kapacita plte je 12 osôb.Prevádzka: máj, jún, september, október podľa objednávky, júl august - od 9 00 do 17 00 hod.

PLTE
- SPLAVOVANIE VAHU 35 km
Pri vyhliadkovej romantickej plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na zrúcaninu Starého hradu a známeho hradu Strečno . Plavba trvá 1 hodinu - kapacita 1 plte je 12 osôb. Prevádzka:máj,jún,september,október podľa objednávky,júl august. TURISTIKA Pohoria Veľkej Fatry, Nízkych a Západných Tatier, Chočských vrchov ponúkajú množstvo značkovaných turistických trás - nenáročné prechádzky vhodné pre rodiny s deťmi,prechody cez doliny,výstupy na jednotlivé vrcholy,ale aj náročné hrebeňové túry.

HRABOVSKÁ DOLINA 0 km
Pešia túra do Hrabovskej doliny s možnosťou kúpania v Hrabovskej nádrži,člnkovanie,nenáročná túra na Malino Brdo,možnosť výstupu na vrchol Malina Brda kabínkovou lanovkou,krásny výhľad na Malú Fatru,Veľkú Fatru, Chočské vrchy,Nízke a Vysoké Tatry, príjemným spestrením môže byť aj návšteva Liptovského salaša.

ČUTKOVSKÁ DOLINA - 3,5 km
Jedna z najkrajších dolín Veľkej Fatry .Možnosť kúpania v malom jazere. Poľovníctva ,hubárčenia. Nenáročná prechádzka (vhodná pre deti) prekrásnou Čutkovskou dolinou.

LIPTOVSKÉ SALAŠE,
možnosť kúpy ovčích výrobkov SALAŠ KRAJINKA v čarovnom prostredí Liptovskej kotliny môžete prežiť priam salašnícku idylu. Nachádza sa tu drevený salaš,uvidíte dojenie oviec ako aj výrobu žinčice,syrov alebo bryndze,taktiež si môžete zakúpiť originálne ovčie syry, korbáčiky, nite,bryndzu.

VRCH SALATÍN 1630m - 22 km
Vrch Salatín sa nachádza na území Národného parku Nízke Tatry. Poskytuje výhľady na Západné Tatry,Chočské Vrchy,Veľkú Fatru,Malú Fatru,Nízke Tatry. Vedie k nemu Ludrovská dolina(10km dlhá),kde možno vidieť rôzne krasové javy (napr.jaskyne,vyvieračky). VRCH CHOČ 1611m - 12 km K nezabudnuteľným výletom patrí výstup na Vrch Choč 1611m,turisticky stredne náročná túra začína od Jánošíkovej krčmy,kde podľa tradície chytili Juraja Jánošíka. Po 2,5 hod. výstupe sa naskytá kruhový výhľad na celú panorámu Liptova i Oravy (Nízke Tatry,Roháče,Malá a Veľká Fatra).

VRCH ŠÍP a OSADA PODŠÍP - 9 km
Je to turisticky stredne náročný výstup na bralnatý Šíp,(1169)z ktorého je krásny výhľad údolia Váhu a Oravu,cestou späť môžete navštíviť vrchovskú osadu Podšíp, dnes charakteristickú pôvodnou ľudovou architektúrou.

PROSIECKA A KVAČIANSKA DOLINA - 22 km
Kvačianska dolina bola vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu a spolu s Prosieckou dolinou patria k najkrajším dolinám Slovenska. Spojením oboch dolín do jednej okružnej túry vznikol jeden z najobľúbenejších turistických okruhov v Liptove. V Kvačianskej doline sa nachádzajú dva pôvodné vodné mlyny s funkčnou mlynskou technológiou. Prosiecka dolina láka svojich návštevníkov náučným chodníkom. Je známa svojimi skalnými vrátami,kaňonmi,vodopádom a roklinou Sokol so skalnými prahmi.

JASKYNE - 32 km
Všetkým kategóriám turistov vrelo odporúčame navštívíť svetoznáme jaskyne - JASKYŇA SLOBODY právom patrí do prvej desiatky najkrajších jaskýň v Európe. Je najväčšia a najkrajšia z 30 jaskýň Demänovského krasu. Objavená bola v roku 1924. Jej celková dĺžka je vyše 7 km a sprístupnená je približne v dĺžke 2 km. Nachádza sa tu množstvo pestrofarebných kvapľových útvarov a tiež podzemný tok rieky Demänovky. Prekrásne je tiež množstvo podzemných jazierok, unikátne sintrové lekná. Vyniká neobyčajným bohatstvom kvapľových útvarov. ĽADOVÁ JASKYŇA Dosahuje dĺžku 1750 m. Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity i stalagmity. Nálezisko kostí jaskynného medveďa (Ursus spelaeus) a iných stavovcov, ktoré boli v prvej polovici 18. storočia považované za kosti drakov. Jaskyňa je známa od nepamäti. VAŽECKÁ JASKYŇA 38 km Nachádza sa vo východnej časti Nízkych Tatier. Je 530 m dlhá, s výzdobou stalaktitov, stalagmitov a sintrových jazierok. Vyskytujú sa tu niektoré druhy netopierov (netopier obyčajný, ucháň čierny, netopier fúzatý) . LISKOVSKÁ JASKYŇA - 6 km nie je pre verejnosť otvorená

CYKLOTURISTIKA
Pre vyznávačov cestnej cyklistiky sú na Liptove optimálne podmienky nakoľko, cez Liptov vedie diaľnica od Ivachnovej až po Važec, takže ostatné cesty sú z menšou hustotou premávky ako stvorené pre tento druh športu. Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary, cez Čiernovažskú dolinu či Demänovskú dolinu a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch. My vám odporúčame cyklotrasy: Ružomberské trasy: - Z Ružomberka prídeme asi po 15 minútach do Bieleho Potoka. Na konci dediny pri motoreste Vlčí dvor, odbočíme z hlavnej cesty. Ďalej pôjdeme doprava, popri kravíne. Na ďalšej križovatke odbočíme doľava a Trlenskou dolinou prídeme až do obce Vlkolínec /pamiatka UNESCO. Vzdialenosť - 18 km,obtiažnosť mierna - Južne od Ružomberka cez dedinu Biely Potok . Môžeme použiť hlavnú cestu, alebo cyklotrasu (označená červenou farbou). Onedlho budeme na Podsuchej (hostinec Bodega). Tu si môžeme opiecť špekáčiky, otužilí sa môžu okúpať. Naspäť rovnakou cestou. Vzdialenosť - 21 km,obtiažnosť malá. . Okolo Liptovskej Mary 40 km Bešeňova-Liptovská sielnica-Liptovský Mikuláš-Partizánska Ľupča Dolný Liptov 58 km Ružomberok-Liptovská Osada-Liptovská Lužná-Železné-Partizánska Ľupča-Bešeňová-Ružomberok Demänovská Dolina 16km Liptovský Mikuláš-Jasná.


LYŽOVANIE - ZIMNÉ ŠPORTY

SKIPARK - RUŽOMBEROK 0 km
Je to jedno z najmodernejších stredísk na Slovensku, s vysokým štandardom služieb, servisným programom .
V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m a je najdlhšie umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku.
K dispouícii sú : 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Každý víkend a počas prázdnin sú pre návštevníkov lyžiarskeho strediska organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu (snowtubing - jazda na špeciálnej gumovej pneumatike, ľadová veža - niečo pre tých, ktorý si chcú vyskúšať niečo zo základov horolezectva, rôzne súťaže v lyžovaní, snowpark pre deti a pod.).Funguje tu aj lyžiarska škola,skiservis,požičovňa výstroja, skibus.

DEMANOVSKÁ DOLINA - JASNÁ 33 km
Je jedno z najväčších a najobľúbenejších stredísk zimných športov. Nachádza sa 15 km od Liptovského Mikuláša. Sú tu vynikajúce terény pre zjazdové lyžovanie a aj množstvo rôzne náročných bežeckých lyžiarskych tratí. Okrem školy snowboardingu, je tu k dispozícii požičovňia a servis snowboardovej výstroje. Na svoje si prídu aj priaznivci skialpinizmu.

DONOVALY- 23 km

Bohaté ponuky zimných športov, lyžovanie, snowrafting, snowparagliding, nočné lyžovanie,lyžovanie v maskách to všetko nájdete v PARKU SNOW DONOVALY na výborne upravenom teréne,taktiež si nenechajte ujsť jedinečnú atrakciu na Slovensku a to sú psie záprahy. Neodmysliteľnou súčasťou sú vyhliadkové lety vrtuľníkom a jazda na saniach ťahaných psích záprahom.


KÚPANIE


BEŠEŇOVÁ - termálne kúpalisko - 13 km
Poskytuje celoročný oddych v prekrásnom prostredí Chočských vrchov a Malej Fatry.
Vonkajšie bazény: veľký plavecký bazén, malý plavecký bazén, 3 relaxačné bazény, detský bazén so šmýkačkami
- pre všetky vekové kategórie, teplota vody v bazénoch od 27 do 40 stupňov
- bazény sú otvorené CELOROČNE
- Vnútorné bazény sedací bazén s množstvom atrakcií, veľký plavecký bazén s nerezovým tobogánom, detský bazén so šmýkačkou, vodným hríbom, či ježkom
- nový areál otvorený v roku 2006, všetky bazény sú z nerezu, napustené pitnou ohrievanou vodou o teplote 27 až 40 stupňov
- bazény sú otvorené CELOROČNE
Sedací bazén - množstvo atrakcií priamo v bazéne (lavica pod vodou, vzduchová lavica, masážne trysky, chŕliče, bublinkovače) Reflektor dodáva osobitnú atmosféru osvetlenia bazénov. Teplota vody 36 - 40°C.
Veľký plavecký bazén - nerezový tobogán, chŕliče, masážne trysky, Po obvode bazénov s celkovou dĺžkou 43 m, s prevýšením 4,5 m sú sedacie schody
Detský bazén - pre deti je pripravená šmýkačka, vodný hríb, vodný ježko
Celoročne otvorené átrium s antikorovými whirlpoolmi pod holým nebom
Vitálny svet: saunový svet s množstvom ponúk pre posilnenie imunitného systému, zbavenie sa stresov, relaxáciu, oddych a pokoj v duši inhalácie, rímsky kúpeľ, sauny, masáže, špeciálne kúpele
otvorené CELOROČNE, podrobnú ponuku nájdete po kliknutí na ďalšie informácie
Relax centrum: pre večnú sviežosť, zdravie a pohodu ducha i tela
- masáže od kvalifikovaných fyzioterapeutov a masérov, svetelné terapie, solárium, fitness, aerobic, odpočívareň a herňa
- otvorené CELOROČNE

TATRALANDIA- 25 km
- je najväčší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od centra Liptovského Mikuláša a ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov.
Vodné atrakcie
11 termálnych bazénov
8 celoročných bazénov s liečivou minerálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody od 24 do 39 °C, s množstvom vodných atrakcií: plavecké dráhy, aquapontóny na chodenie, vodná lezecká stena, masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný volejbal a basketbal, detské šmýkačky,...
3 sezónne bazény s čírou ohrievanou vodou s teplotou od 24 do 26 °C: detský bazén s interaktívnym hradom, bazén s 21 atrakciami a 25 m plavecký bazén.
23 tobogánových dráh a vodných šmýkačiek
Summer City: nafukovacie atrakcie (hrady, šmýkačky...), trampolíny, labyrinty, člnkovanie pre deti, vodný futbal, vláčik Tralaláčik, obrie šachy, stolný tenis, beachvolejbalové a futbalové ihriská, slnečníky, animácie, parkovanie...
K DISPOZÍCII:
Western City Šiklův Mlýn, vitálny svet Tatra-Therm-Vital, Wellness Paradise s procedúrami, lanová dráha Tarzánia, paintball, reštaurácia a bufety...
Novinky roku 2007:
Od leta 2 NOVÉ zábavné raftovacie tobogány!
Banana Fun - rodinný raftovací tobogán - veselá 77 m dlhá jazda celej rodiny
Black Magic - adrenalínová super novinka v strednej Európe dlhá 62 m - strašidelná jazda na troj-rafte so svetelnou a zvukovou show, kde na vás v útrobách čiernej diery prehovoria duchovia pirátov!
OSTROV PIRÁTOV Z KARIBIKU - TROPICKÁ DŽUNGĽA
Krytý tropický wellness s Ocean bazénom:
- vodotrysk, vodné masáže, postele, chŕliče, bublinkovače, masážne trysky
- plavecká časť s protiprúdom
- tajomné podvodné osvetlenie
- teplota vody až 36 °C
Detský bazén Pirátov s Jumbo hradom a vodnou priekopou plnou prekvapení:
- nekonečná vodná zábava nielen pre najmenších
- šmýkačky, vodné hry, palmy, exotické zvieratká
Palm Beach
- palmová záhrada +pohodlné lehátka a kreslá s výhľadom na Tatry
Priehľadná strecha so svetelnými efektmi vyvoláva či v noci, či v zime prímorskú pohodu a slnko.
Caka Vas ešte mnoho iných atrakcií .

Termálne kúpalisko LIPTOVSKÝ JÁN - 36 km
Kupalisko pozostáva zo štyroch bazénov- plavecký (50 m x 25 m, 27 °C), kruhový sedací (28 °C), kruhový detský (28 °C) a kruhový detský s fontánou (27 °C) - sú v prevádzke od júna do septembra. Návštevníci môžu tiež využiť služby krytého bazénu s termálnou vodou v hoteli Máj, spolu s masážami, saunou, soláriom.
Termálna voda má dokázatelne liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové ba aj choroby srdca a ciev.
K dispozícii: sprcha, masáž, šatňa, úschovňa cenných predmetov, bufet, minigolf, tenisové ihrisko, ihrisko na vodný volejbal, parkoviskoATRAKCIE

VYHLIADKOVÉ LETY
Športové letisko Ružomberok leží vedľa cesty 4km východne od Ružomberka,smerom na Poprad. Pravidelne sa tu usporiadajú letecké dni s bohatým leteckým aj spoločenským programom.

* paintball, štvorkolky, snežné skútre, balónové lietanie, lukostreľba, horolezecká škola, poľovníctvo a rybárstvo, rafting (na rieke Belá,slalomové trate v Liptovskom Mikuláši).

POZORUHODNOSTI :
- skalný útvar Jánošíkova päsť - Lisková 6km
- Bešeňovské travertíny 16 km
- Magurka - stará banícka usadlosť
- jazierko Kráter v Rojkove
- chránené územie Jazierce - vzácne travertínové útvary,vyvieračka,kaskády a typické rastlinné spoločenstvo
- Krkavá skala - štátna prírodná rezervácia - vápencový stĺpovitý útvar
- Doggerské skaly - chránený prírodný výtvor
- Brankovský vodopád pri Podsuchej 16.km
- Mohylky - jedna z najtypickejších lokalít spoločenstva skamenelých živočíchov: numulitov, lastúrnikov, korálov eoceánneho mora, spred 50 miliónov rokov.


PAMIATKY

RUŽOMBEROK
- bolo vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu. Zachovali sa tu remeselnícke a meštiacke domy z 18 storočia v pôvodnej uličnej štruktúre, ako i viacero svetských a najmä sakrálnych pamätihodností. Množstvo exponátov dokumentujúcich históriu mesta a regiónu môžete obdivovať v expozíciách Liptovského múzea. Ďalej ponúka rôzne výstavy napr. výtvarné alebo Výstavy zväzu slovenských fotografov. V Galérii Ľudovíta Fullu si môžete prezrieť maliarske dielo a užité umenie Ľudovíta Fullu, jedného zo zakladateľov moderného slovenského maliarstva.
V meste sa nachádzajú športové štadióny, zimný štadión, futbalový štadión, plaváreň , basketbalová hala, kino KULTÚRA

VLKOLÍNEC - 3 km
Neďaleko sa nachádza rázovitá obec Vlkolínec, zapísaná do svetového zoznamu UNESCO. Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry predstavuje zachovalý celok pôvodných ľudových stavieb. V obci sa nachádza muzeálny objekt Roľnícky dom s expozíciou pôvodného bývania. Vlkolínec si svojich návštevníkov získa atmosférou slovenského vidieka minulých storočí. V súčastnosti tu žije asi 20 obyvateľov.


SKANZENY

MARTIN

Najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku je Múzeum slovenskej dediny v Martine. Nachádza sa v ňom takmer sto stavieb Slovenskej ľudovej architektúry. Celé prostredie je prispôsobené tak,aby mal návštevník pocit,že je na návšteve v minulosti. Predstavujú sa tu ľudoví umelci,folklórne súbory a remeselníci.

ZUBEREC - BRESTOVÁ 45 km
V krásnom prostredí Brestovej sa vyníma prírodné Múzeum - Múzeum oravskej dediny. Nachádzajú sa tu drevenice,roľnícko-remeselnícke obydlia s hospodárskymi budovami a dvormi,humná,stajne,historický mlyn, píla.

PRIBYLINA 42 km

Múzeum liptovskej dediny v Pribiline je vysunutou expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku. Vzniklo v súvislosti s výstavbou vodnej nádrže Liptovská Mara. Dokumentuje ľudovú architektúru Liptova,pravidelne sa tu konajú podujatia približujúce liptovské zvyky .Dominantou areálu je gotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary.


HRADY A ZÁMKY :

LIKAVKA 6 km
LIPTOVSKÝ HRAD - 13 km
ORAVSKÝ ZÁMOK - 22 km
HRAD - LIPTOVSKÝ HRADOK 37 kmMožnosti zábavy:

Western City Šiklův Mlýn
Western City Šiklův Mlýn je areál zábavy, odpočinku a relaxácie. Nachádza sa v centre turistickej oblasti Liptov, vedľa Liptovského Mikuláša a spoločne s Aquaparkom Tatralandia tvorí najväčší zábavno-relaxačný komplex na Slovensku.
Areál ponúka veľa možností využitia pre individuálnych turistov, organizované skupiny aj firmy.
V areáli Western City nájdete veľa možností pre aktívnu zábavu. V letnej sezóne si vyskúšate ryžovanie zlata, jazdu na koni, povozíte sa na vláčiku Union Pacific a ďalšie. V zime si v rámci večernej show skúsite obratnosť na elektrickom býkovi, tanečné schopnosti pri výučbe country tancov a odvahu pri nočných strašidelných jazdách vláčikom Union Pacific. V Mexico Hall sa v detskom kútiku s omaľovánkami a hračkami zabavia aj tí najmenší.

Zábavný park Western City Šiklúv Mlýn je rozdelený do štyroch častí:
Mexickej - môžeme tu nájsť mexickú reštauráciu Mexico Hall, suveníry , Bar u Hrobára
Kovbojskej - kde nájdete šerifa, Saloon Golden Nuget, , Coral - krytá jazdiareň pre kone, vláčik Union pacifik, Občerstvenie Cowboy Station, či cukráreň Sweet Sue.
v Indiánskej časti uvidíte tipí s indiánmi, vyskúšate si lukostreľbu, zaujmú Vás suveníry Traper a občerstvenie Indian grill.
Amfiteáter- prírodný amfiteáter v ktorom si môžete vychutnať westernové divadlo 5 krát denne a koncerty hudobných hviezd.
Pri prehliadke mestečka sa stretnete aj s niekoľkými zvieratami. Väčšinu z nich tu môžete vidieť len v letnej sezóne - kone, psi, dravé vtáky, bizónka, capka s priateľkou a niekoľko malých prasiatok. V zime vás pobavia v programe, kde uvidíte kobylku Odyseu, psíkov Dreama a Kišu a miláčika publika lamu Sancho. Po celý rok mestečko stráži fenka nemeckého ovčiaka Brenda.

Novinka zimnej sezóny je Strašidelný vláčik. Návštevníci prežijú jazdu plnú napätia, strachu a fantastickej zábavy. Program Western City Šiklúv Mlýn je vhodným spestrením večera po celodennej lyžovačke, či pobyte v Aquaparku Tatralandia.
Western pass- zvýhodnená jednodenná vstupenka do Western City Šiklúv Mlýn a Aquaparku Tatralandia - spojte kúpanie s westernovou zábavou

Bobová dráha
Horská letná bobová dráha,Ide o prvú dráhu svojho druhu na Slovensku. Špeciálne zahraničné technológie umožňujú v Nízkych Tatrách vrcholný zážitok z jazdy. Horská letná bobová dráha sa nachádza 5 km od LM v Demanovskej Doline pri Pavč. Lehote.
Je určená pre:
- deti od 2 - 7 rokov v doprovode staršej osoby / 15 rokov/,
- vyznávačov športovej jazdy a adrenalínu,
- kľudnú relaxačnú jazdu pre skôr narodených.
Je možné jazdiť samostatne alebo vo dvojici.
Dráha má dĺžku 1 km, výškové prevýšenie 120m, 16 zátačok , 6 terénnych skokov, 2 rampy.

 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012