---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chata SLÁVKA
Lieskovec č. 3075
059 41 Tatranská Štrba
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Smokovce
Hory: Vysoké Tatry
Lokalita: Vysoké Tatry

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.00 / lôžko 
Ceny v lete
- cena dohodu - podľa počtu ubytovaných hostí

- na mieste sa platí  rekreačný poplatok

 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia

 
Služby
otvorené ohnisko parkovisko pošta satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zvieratá kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 12 lôžok
Usporiadanie:
1x 1/2+1 prístelka
1x 1/3 izba
2x 1/3 izba

 
Vybavenie

Chata SLÁVKA sa nachádza v podtatranskej obci Tatranská Štrba v chatovej lokalite Lieskovec č. 3075. Pôvodne zrubová chata, teraz po rekonštrukcii, leží len 5 km pod Štrbským Plesom.

POPIS OBJEKTU (11 lôžok + prístelka):

Prízemie:
       - chodba
       - spoločenská miestnosť s krbom, TV-SAT
       - vybavená kuchynka s plynovým sporákom, chladničkou, mikrovlnkou, kávovarom, rýchlovarnou kanvicou
       - samostatné WC, kúpeľňa (umývadlo, vaňa)

1. poschodie:
       - 2 samostatné izby s balkónom (1/2 + prístelka, 1/3)
       - samostatné WC, kúpeľňa (umývadlo, sprcha)
2. poschodie:
       - 2 samostatné izby (2/3)


Ďalej ponúkame:
    - možnosť ubytovania aj so psom
    - posedenie pod altánkom
    - možnosť opekať, grilovať, variť guláš na vonkajšom ohnisku
    - trávnatá plocha vhodná na športové účely
    - bezplatné parkovanie pri chate, príjazdová asfaltová cesta
    - celoročná prevádzka, ústredné kúrenie, teplá voda

Vo vzdialenosti cca 1 km od chaty sa nachádza železničná stanica, malé nákupné stredisko, lyžiarsky vlek, benzínové čerpadlo, cca 4 km salaš.
 
Popis okolia a zaujímavých miest

Svojou polohou je ideálnym východiskovým bodom na výlety a túry do Vysokých Tatier ale aj do širšieho okolia Nízkych Tatier, Belianskych Tatier, Slovenského raja a Pienin. V blízkom okolí sa nachádzajú strediská zjazdového lyžovania, termálne kúpaliská AquaCity Poprad, Bešeňová a Tatralandia Liptovský Mikuláš.


Podtatranská obec ŠTRBA, ležiaca na južnom úpätí Vysokých Tatier v nadmorskej výške 829 metrov, je jednou z najvyššie položených obcí na Slovensku.

Z obce sa vám naskytne jedinečný pohľad na panorámu Vysokých Tatier na severe i hrebene a hlboké lesy Nízkych Tatier na južnom horizonte. Jej územím prechádza hranica európskeho rozvodia – do Čierneho mora tečú vody rieky Váh, do Baltického mora zas vody rieky Poprad.
 
V súčasnej dobe žije v Štrbe a miestnych častiach takmer 4 000 obyvateľov. Je modernou dedinou, kde sa prelína mladosť s tradičnými zvykmi. Zaujímavosťou je, že každý deň tu môžeme vidieť ženy staršej generácie v štrbskom kroji. Vedľa moderných obytných domov nájdeme pôvodné drevenice a stodoly. Popri tradičnej poľnohospodárskej výrobe obec zaznamenáva veľký rozmach cestovného ruchu, turistiky a rekreácie. Obchodná sieť v obci je na dobrej úrovni.
 
Na území obce sú viaceré penzióny, chaty, ponúkajúce pestrú paletu ubytovania a stravovacích služieb. Na veľmi dobrej úrovní je ubytovanie v súkromí.

Obec nezaostáva ani v oblasti kultúry, čoho sú dôkazom sú mnohé podujatia, folklórne súbory, obecné televízne vysielanie a štrbské noviny.

DOPRAVA
Obcou prechádza železničná trať Žilina - Košice a hlavný cestný ťah východ – západ E 50 (štátna cesta II/18). Je tu dobré autobusové spojenie s okolitými mestami a obcami. Z Tatranskej Štrby vedie ozubnicová železnica „zubačka“ na Štrbské Pleso – vyhľadávané horské stredisko vo Vysokých Tatrách.
 
VÝLETY
Výhodná poloha obce umožňuje jej návštevníkom využívať čas dovoleniek na pešie i cyklistické turistické vychádzky, zbieranie lesných plodov (mimo územia národných parkov), bežecké i zjazdové lyžovanie v čarokrásnom prostredí a čistom vzduchu.


TIPY NA VÝLETY

K plesám po Tatranskej magistrále
Celodenný výlet po južných svahoch Vysokých Tatier. Nádherné výhľady na podtatranskú kotlinu, trblietavé plesá, náhľady do dolín, na končiare na dosah ruky. Os Štrbské Pleso - Ostrva - Batizovské pleso - Velické pleso - Tatr. Polianka.

Lanovkou na chatu pod Soliskom
Vyvezte sa za 6,5 min. na chatu pod Soliskom (1840m). Po občerstvení v chate sa môžete pešo dostať na vrch Predné Solisko, ktorý meria 2093 m n. m.

Prechádzka náučným chodníkom z Plesa k plesu
Vychádzka lesným prostredím zo Štrbského Plesa k Popraskému plesu s výhľadmi do Zlomiskovej a Mengusovskej doliny a na masív Tupej a Ostrvy. Cieľom môže byť chata pri Popradskom plese, alebo výstup na Sedlo pod Ostrvou (1966m).

Chata pod Rysmi, vrch Rysy 2 499,6 m n. m.
Namáhavá, ale vyhľadavaná vysokohorská túra k najvyššie položenej tatranskej chate a na najvyšší vrch Poľskej republiky.

K najväčšiemu plesu v slovenských Tatrách
Veľké Hincovo pleso je najväčsie a zároveň najhlbšie pleso na slovenskej strane Vysokých Tatier. Od plesa sa dá ďalej pokračovať na Vyšné Kôprovské sedlo, či Kôprovský štít. Vychodiskom na túru je Štrbské Pleso.

Vychádzka k vodopádu
Nenáročná túra k najmohutnejšiemu vodopádu Tatier - Vodopádu Skok v Mlynickej doline. Východiskom na túru je Štrbské Pleso.

Mlynickou a Furkotskou dolinou
Celodenná, okružná vysokohorská túra dvoma dolinami cez Bystré sedlo. Východiskom do dolín je Štrbské Pleso.


Kriváň
Náročná, celodenná túra na symbol Slovákov, impozantný vrch Kriváň - 2495 m n. m. Výstupová cesta zo Štrbského Plesa alebo z Troch Studničiek, či Podbanského.

Bilíkova chata
Chata (1255 m) sa nachádza tesne pod strediskom Hrebienok v lesnatom prostredí Studenej doliny na juhovýchodnom úbočí Slavkovského štítu.

Hrebienok
História hotela siaha do konca 18. storočia a súvisí s osídľovaním najstaršej tatranskej osady Starý Smokovec. Jeden z obľúbených cieľov priekopníckych návštevníkov Vysokých Tatier bol blízky Hrebienok.

Chata Plesnivec
V polovici 18. storočia stála pri Siedmich prameňoch chatrč zlatokopa Drechslera z Rakús a asi do r. 1930 sa tu zachovala stará pastierska koliba.


LOMNICKÝ GOLFOVÝ KLUB bol založený 16. mája 1999. LGK existuje pri areáli BLACK STORK. 18. júna 1999 bol slávnostne otvorený driving range s provizórnym objektom golfového klubu.Je to najväčší golfový areál na Slovensku.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012