---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión MORETTI
Sládkovičova 15
949 01 Nitra
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Zobor
Hory: Tríbeč
Lokalita: Dolná Nitra

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 26.25 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 52,50 € / noc s raňajkami
 
Ceny v zime
 
- cena je platná celoročne
 
Stravovanie
- raňajky
- možnosť stravovania v reštaurácii penziónu
 
Služby
bar pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia sprcha televízor WC
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 8 lôžok
Usporiadanie:
4x 1/2 izby
 
Vybavenie

Novootvorený štýlový Penzión MORETTI *** s príjemnou atmosférou situovaný v centre mesta v blízkosti pešej zóny, Divadla Andreja Bagara a nitrianskeho hradu.

Penzión sa nachádza v centre mesta cca. 5 min chôdze od výstaviska Agrokomplex. Atraktívne pre vás môzu byt prechádzky pri rieke, na pešej zóne, alebo návšteva divadla, baru či plavárne. Všetky spomenuté objekty sú v priamej blízkosti penzionu.


UBYTOVANIE a STRAVOVANIE

Penzión ponúka útulné ubytovanie v dvojposteľových izbách s kompletným vybavením.
Ubytovanie poskytujeme s raňajkami.

Na príležitostné posedenie s partnerom,alebo s priateľmi vás pozývame do priestorov reštauracie. Výborné pravé talianske špeciality, pizzu, ale aj gastronomické špeciality medzinárodnej a slovenskej kuchyne Vám ponúka táto naša reštaurácia s letnou terasou. K vynikajúcemu jedlu si môžete vybrať zo širokej ponuky alkoholických a nealkoholických nápojov alebo si vychutnať značkovú kávu. Ponúkame klasické i miešané nápoje, rôzne druhy dezertov i hlavných jedál.
Pre našich hostí ponúkame denné obedové menu - výber z troch jedál.
Taktiež poskytujeme tieto priestory na rôzne druhy osláv. 

 
Popis okolia a zaujímavých miest

NITRA
je správnym centrom Nitrianskeho kraja, ktorý tvoria okresy Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany a Zlaté Moravce. Dnes je Nitra centrom hospodárstva, kultúry, cirkvi a športu Nitrianskeho kraja a vďaka výstavisku Agrokomplex aj medzinárodným výstavným centrom. Nitra je aj mestom mladých, sú tu dve univerzity: Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita.

Najvýraznejšou a najcennejšou pamiatkou Nitry je hrad, vypínajúci sa na skalnom vápencovom vŕšku obtekanom riekou na úpätí bájneho Zobora. Hrad je pamätníkom mnohých stáročí, viažu sa k nemu významné historické, politické a spoločenské udalosti a ako jeden z mála slovenských hradov napriek častým pohromám si zachoval sídelný funkčný ráz až do našich čias a nezmenil ani svoj architektonický vzhľad získaný v 17. storočí. Hrad v dnešnej podobe je výsledkom staviteľskej a umeleckej činnosti niekoľkých storočí. Skladá sa zo štyroch samostatných častí odlišného charakteru, stmelených v nedeliteľný celok: katedrály, biskupského paláca, hospodárskych budov a dobre zachovaného vonkajšieho opevnenia s jedinou vstupnou bránou do vnútorných priestranstiev hradu. Podľa najnovších archeologických výskumov hradný kopec bol osídlený už v 9. storočí, avšak výstavba kamenného hradu spadá do obdobia zániku Veľkej Moravy.


Kultúrne inštitúcie

Divadlá - divadlo Andreja Bagara, Staré divadlo (bábkové divadlo)
Kiná - Cinemax Nitra
Nitrianska hvezdáreň
Nitrianska galéria, Ponitrianske múzeum
ART - Galéria, Galéria Výskumného ústavu živočíšnej výroby, Malá galéria Akcent
Misijné múzeum na Kalvárii - výstava zberateľskej činnosti misionárov pôsobiacich v rôznych exotických krajinách
Slovenské poľnohospodárske múzeum -
Nitriansky hrad - Katedrálny chrám, bazilika sv. Emeráma, Diecézna knižnica, Veľký a Malý seminárKultúra - podujatia

Nitrianske fašiangy – zábavný fašiangový sprievod a jarmok s ponukou tradičných pochúťok a ľudovo-umeleckých výrobkov; 
Musica sacra
– medzinárodný festival sakrálnej hudby;
Nitrianske kultúrne leto
– letná prehliadka umenia;
Dni Nitranov
­– tradičné mestské slávnosti spojené so slávnostnou Cyrilometodskou akadémiou, stretnutím významných rodákov a Nitrianskym jarmokom;
Pribinove slávnosti
– národné oslavy pri príležitosti vysvätenia prvého kresťanského chrámu v Nitre;
Divadelná Nitra – medzinárodný divadelný festival, výberová nesúťažná prehliadka európskych divadelných kultúr; Festival speváckych zborov Zbory mestu – nesúťažná prehliadka speváckych zborovŠport


Letectvo - Aero Slovakia - organizuje vyhliadkové lety a parašutistické kurzy, Slovenský národný aeroklub, oba pôsobia na medzinárodnom letisku pre nepravidelnú dopravu v mestskej časti Janíkovce
Jazdecké kluby - jazdecký klub sv. Juraja, Telovýchovná jednota - voltížny oddiel, jazdecké stredisko SPU
Sokoliari - rehabilitačná stanica pernatých dravcov a sov SPU
Strelectvo - združenie technických a športových činností
Turistika - klub vysokohorskej turistiky, Domino - klub turistiky, horolezecký oddiel
Tenisové kurty - tenis klub Slávia SPU AX , tenisový klub Junior, tenisový klub Potravinár
Kúpaliská - letné kúpalisko Sihoť
Kryté kúpaliská - mestský kúpeľ, školský športový klub gymnázium Párovská, plavecký oddiel SPU
Kryté haly, Štadióny - zimný štadión, atletický štadión Stavbár, futbalový štadión


Tipy na výlety

Kostolík v Drážovciach - pochádza zo začiatku 12. storočia a pôvodná je aj veža zakončená murovanou ihlanovou strechou. Patrí k fotograficky veľmi vďačným objektom. Tým, že je postavený na konci hrebeňa, ktorý sa ťahá od Zoboru, je možné ho fotiť zo všetkých strán, bez toho, že by v pozadí rušili akékoľvek objekty.

Žibrica (617 m) - výrazný pyramídový vrchol v juhozápadnej časti pohoria, na ňom rovnomenná prírodná rezervácia. Na vrchole sú zreteľné zvyšky valu hradiska.

Zobor - zo skalného vrchola je výhľad na Požitavie, Ponitrie a strednú časť pohoria Tríbeč. Z južného predvrcholu, zvaného Pyramída (553 m) je výborný rozhľad na Považský Inovec, Malé Karpaty, Pohronský Inovec, Štiavnické vrchy a Pilis v Maďarsku. V kopci je prírodná rezervácia Zoborská lesostep.

Vodné kaskády Zúgov - prekrásna prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami sa nachádza na severo-východnom okraji mesta Nové Zámky. Patrí medzi chránené prírodné oblasti.

Topoľčiansky hrad

Pohorie Tribeč

NITRIANSKY EXPRES - turistický vláčik - okružná jazda trvá 50 minút, s 15 minútovou prestávkou na Hradnom námestí.

Kalvária
Kalvária je jedným z najkrajších výhľadových miest v Nitre. Z vrcholu vysokého iba 213 m n.m., je kruhový výhľad na dominanty mesta, Šibeničný vrch, celý hrebeň Zoborských vrchov od drážovského kostolíka cez Zobor až po Žibricu a ďalej Kolíňanský vrch.

Botanická záhrada SPU

Najbohatšie zbierky záhrady sú skleníkové kultúry umiestnené v troch skleníkoch, kde je sústredených 2 000 botanických druhov a 3 000 kultivarov orchideí, ktoré pochádzajú zo všetkých tropických oblastí sveta. Celkovo vlastní Botanická záhrada SPU vo svojich zbierkach 6 400 druhov tropických rastlín.


Arborétum Mlyňany

"Zelená živá mapa sveta" - asi takto by sa dal charakterizovať prekrásny park rozprestierajúci sa v obci Vieska nad Žitavou. Nachádza sa tu vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta. Pestrofarebné skupiny rododendrónov a azaliek vytvárajú prekrásne prostredie pre oddych.
Rozsahom svojej unikátnej zbierky cudzokrajných drevín patrí arborétum k najväčším v strednej Európe.

Kaštieľ Topoľčianky
Monumentálny renesančný objekt s klasicistickým priečelím, postavený v 15. stor. a r. 1662 prestavaný na renesančnú pevnosť. Letné sídlo Habsburgovcov, do r. 1950 letné sídlo prezidenta republiky. V časti kaštieľa je múzeum dobového nábytku. V rozsiahlom parku je poľovnícky kaštieľ z r. 1910.
Kaštieľ v Topoľčiankach s rozsiahlym prírodno-krajinárskym parkom patrí medzi najkrajšie ukážky staviteľského umenia na našom území.

Hrad Gýmeš

Medzi Nitrou a Zlatými Moravcami leží obec Jelenec, kedysi nazývaná aj Gýmeš. Slovo gím vraj znamenalo jeleň, dnes je jeho maďarským ekvivalentom výraz szarvas. Zrúcaniny Gýmešského hradu, ležiace na strmom kremencovom kopci Dúň, sú výraznou dominantou širokého okolia.


Kaštieľ MojmírovceKúpanie:
=======

AQUATHERMAL SENEC, a.s.
Dudinka Dudince - termálne kúpalisko
Mestský kúpeľ Nitra
Poľný Kesov – termálne kúpalisko
Nitrianske kúpalisko
Termálne kúpalisko Podhájska
Termálpark Veľký Meder
VADAŠ Štúrovo
Vincov Les, Sládkovičovo

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012