---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión Antiqua Villa
SNP 111
061 01 Spišská Stará Ves
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Červený Kláštor
Hory: Spišská Magura
Lokalita: Zamagurie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 13.00 / lôžko 
Zľavy
Pre skupiny nad 10 osôb ponúkame z?avy 
 
Služby
bezbariérové lyžiarska lanovka otvorené ohnisko parkovisko požičovňa bicyklov sprcha televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zákaz fajčiť kuchynka tenis
Hovoríme:
anglicky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 34 lôžok
Usporiadanie:
1/2, 1/3, 1/4
 
Vybavenie
Novootvorený Penzión ANTIQUA VILLA ponúka ubytovanie s raňajkami v 10 izbách. Kapacita penzónu je 34 lôžok. Názov A n t i q u a V i l l a je pôvodným latinkým názvom nášho mesta.
Spišská Stará Ves sa nachádza v nádhernom prírodnom prostredí Zamaguria a Pienin. V bezprostrednej blízkosti mesta tečie rieka Dunajec, ktorá ponúka skvelé príležitosti na rekreáciu a vodnú turistiku.
Na hornom toku rieky je vybudovaná priehrada s hydroelektrárňou, spodná časť toku patrí chránenému územiu Pieninského národného parku.

UBYTOVANIE:
 
Väčšina izieb je na 1. poschodí, vďaka čomu je odtiaľ lepší výhľad na okolie.
Tieto izby sú sčasti obložené drevom čo dotvára príjemnú a útulnú atmosféru podkrovného bývania. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC. Každý hosť má k dispozícii čistý uterák.
Do izby na prízemí je zabezpečený bezbariérový prístup.

Ubytovanie je možné v 3 typoch izieb:
* 4-lôžková
* 3-lôžková
* 2-lôžková 
Popis okolia a zaujímavých miest
Naše mesto sa nachádza v blízkosti P i e n i n s k é h o N á r o d n é h o P a r k u, ktorý patrí k najväčším lákadlám pre väčšinu turistov. Ponúka možnosti pre pasívnu turistiku ako aj aktívne športové vyžitie. Každý si tu môže prísť na svoje.

Rovnako ďaleko je vodná priehrada umiestnená medzi 2 starobylé hrady (Hrad Červený Kláštor). Toto nádherné miesto je obľúbeným letoviskom pre množstvo dovolenkárov. Stále nové pláže, reštaurácie, bufety a doplnkové služby dotvárajú príjemnú atmosféru.

Len o čosi ďalej, asi hodinku cesty autom, sú naše najväčšie hory - VYSOKÉ TATRY - ponúkajú nespočetné množstvo absolvovania krásnych vyhliadkových peších túr v lete (Štrbské Pleso, Skalnaté Pleso, Popradské Pleso), či pre tých náročnejších i výstup na najvyššie štíty (Kriváň, Rysy, ...). V zime ponúkajú Tatry výborné podmienky pre lyžovanie a iné zimné športy.
 
PLTNÍCTVO: Pltníctvo, turistickú atrakciu v Pieninách na spoločnom slovensko-poľskom úseku rieky Dunajec ponúkame v čase od 1. mája do 30. októbra. Začiatok vyhliadkovej plavby je v Spišskej Starej Vsi z nástupišťa Nokle po výstupište v Lesnici. Celková dĺžka splavu je 14 450 m. Vyhliadková plavba trvá 90-130 minút, v závislosti od výšky hladiny Dunajca. Počas plavby turisti dostanú erudovaný výklad o flóre a faune, histórii, tradíciach a prírodných krásach Pienin.

CYKLOTURISTIKA: Pieninský kraj je vďaka členitosti terénu priam ideálny pre horskú cyklistiku. Množstvo skrytých poľných ciest a chodníkov spolu s viacerými značenými cestami, robí tento kraj malým cyklistickým rajom. Avšak nielen horskí cyklisti si tu prídu na svoje. Po asfaltkách sa tu dajú robiť fantastické okruhy - od najľahších až po tie najnáročnejšie. 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012