---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión SLNIEČKO
č.
976 34 Tajov
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Tajov
Hory: Kremnické vrchy

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.00 / lôžko 
Ceny v lete
V sezóne: 1/2 izba = 29,87 € (900,- Sk) / noc 1/2+2 prístelky = 43,15 € (1.300,- Sk) / noc  
Stravovanie
REŠTAURÁCIA
Moderne zariadená reštaurácia ponúka široký sortiment jedál a nápojov.
Reštaurácia obsahuje dve miestnosti: - jedáleň s kapacitou 28 miest s možnosťou uzavretej spoločnosti až do 34 miest - BAR s kapacitou 20 miest s výhľadom na letnú terasu a vstupnú halu. 
Služby
bar lyžiarska lanovka parkovisko reštaurácia satelit sprcha telefón televízor lyžiarsky vlek WC fitness kongresové služby
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 28 lôžok
Usporiadanie:
Disponuje 9 dvojlôžkovými príjemne zariadenými izbami a jedným apartmánom.
Každá izba je vybavená SAT TV, telefónom a vlastnou kúpeľňou so sprchou a WC.
Apartmán má obývaciu izbu s chladničkou, východom na terasu, spálňou s manželským lôžkom, WC a kúpeľňou s vaňou.
Celková kapacita je 20 stálych lôžok a 8 prísteliek.
 
Rozloženie: 1/2, 1/2+1 prístelka, 1/2+2 prístelky, 1/2 apartmán spolu 9 dvojlôžkových izieb
 
Vybavenie
Penzión SLNIEČKO sa nachádza v krásnom prostredí Kremnických vrchov, 700 m za obcou Tajov (smer Kordíky). UBYTOVANIE
 - penzión disponuje 9 dvojlôžkovými, príjemne zariadenými izbami a jedným apartmánom. Každá izba je vybavená SAT TV, telefónom a vlastnou kúpeľňou so sprchou a WC. Apartmán má obývaciu izbu s chladničkou, východom na terasu, spálňou s manželským lôžkom, WC a kúpeľňou s vaňou. Celková kapacita je 20 stálych lôžok a 8 prísteliek.
KONFERENČNÉ SLUŽBY
(kapacita pre 20 - 30 osôb) Pre semináre, školenia, workshopy, prezentácie, obchodné rokovania a podobné podujatia je k dispozícii seminárna miestnosť vybavená prezentačnou technikou (magnetická tabuľa, spätný projektor, TV + video, flipchart). Samozrejmosťou je možnosť podávania občerstvenia. Pre oddych a relax je návštevníkom k dispozícii
FITNESS CENTRUM a SAUNA pre max. 6 osôb. 
Popis okolia a zaujímavých miest
TURISTICKÉ CHODNÍKY
***************************
  V blízkosti Tajova sa nachádza niekoľko turistických chodníkov, vhodných na príjemnú prechádzku s pekným výhľadom na celé okolie.
   Najznámejšie a najobľúbenejšie sú: Tajov - Skalka - Kordíky (3:30 hod) Tajov - Ortúty - Malachov (2:55 hod) (Pony - Farma, možnosť jazdy na koňoch.) B. Bystrica - Králiky - Skalka (4:10 hod) B. Bystrica - Riečanské sedlo - Kordíky (4:30 hod) Harmanecká jaskyňa - Kordíky - Harmanec (4:45 hod)
   
CYKLISTICKÉ TRASY
************************
Prvé tri spomínané turistické chodníky sú vhodné aj na peknú prechádzku na bicykloch.

Možnosť VODNÉHO VYŽITIA
********************************
poskytne kúpalisko v Banskej Bystrici, s bazénom a tobogánom pre deti a s tromi bazénmi pre dospelých. V chladnejších dňoch je možné zájsť na krytú plaváreň, ktorá sa nachádza hneď vedľa kúpaliska.

KULTÚRNE PAMIATKY
 **************************
V zozname kultúrnych pamiatok je Kostol sv. Jána Krstiteľa, rodný dom Jozefa Gregora Tajovského a rodný dom Jozefa Murgaša. Na Tajovskom cintoríne je náhrobný pamätník postavený nad hrobom J. G. Tajovského. V obci sa nachádzajú 3 domy - objekty ľudovej architektúry z bývalej Jabríkovej. V záhrade pred budovou bývalej školy stojí chránený tis. Jeho vek sa odhaduje na vyše 90 rokov. Jeho výška je 12 m, koruna 8 m a obvod kmeňa má 158 cm. Chráneným prírodnným útvarom v Kopaniciach je Kopa, na ktorej je postavený obecný vodojem (1929). Voda, ktorá z neho vyteká modeluje vápencovú skalu a vytvára tuf. Vzácna je aj lipa pri budove bývalej školy z r. 1896, zasadená na tisíce výročie vzniku Uhorského štátu.

LYŽIARSKE VLEKY
**********************
Okolie Tajova poskytuje dobré podmienky pre milovníkov zimných športov. Ľahké zjazdové trate vhodné pre nenáročných lyžiarov sú:
* T a j o v - v prevádzke sú dva vleky s kapacitou 1350 osôb za hod., so šikmou dĺžkou 400 m a výškovým rozdielom 30 až 40 m. Lyžiarske bežecké trate dĺžky 2 a 3 km s nepravidelnou úpravou. Túry vhodné pre lyžiarsku turistiku sú na Králiky, Kordíky a na Skalku. Možnosti sánkovania.
* A r e á l z d r a v i a - v Banskej Bystrici, v tesnej blízkosti sídlisk Fončorda a Radvaň. K dispozícii sú dva lyžiarske vleky dĺžky 430 a 380 m s možnosťou lyžovania pri umelom osvetlení.
* K r á l i k y - 4 km západne od Tajova. S dvomi lyžiarskymi vlekmi typu "Tartrapoma" s prevýšením 100 m. Pre deti je vybudovaný školský vlek. Súčasťou strediska sú aj dva skokanské mostíky. Možnosť lyžovania na pravidelne udržiavaných bežeckých trasách dĺžky 2, 5, 10, 15 km. Pre všetky kategórie lyžiarov:
* S k a l k a - najzdatnejší môžu využívať pretekársku zjazdovku, ktorá prekonáva pri dĺžke 1000 m prevýšenie 250 m (červená značka). Na svahoch premávajú štyri vleky dlhé 75 - 750 m, prekonávajú výškový rozdiel od 20 do 255 m a ich celková kapacita je 1760 lyžiarov za hod. Zjazdovka má mechanické zasnežovanie a možnosť lyžovania pri umelom osvetlení. V stredisku sú desiatky kilometrov pravidelne upravovaných a sčasti osvetlených tratí pre beh (niektoré sa môžu využívať len za úhradu). 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012